تسنيم/ در ادامه بازي‌هاي هفته دوم ليگ برتر فوتبال، امروز دو ديدار برگزار مي‌شود که در مهمترين بازي تيم استقلال ميزبان سايپا خواهد بود.
هفته دوازدهم مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور امروز (شنبه) با برگزاري دو ديدار پيگيري خواهد شد که در سيرجان، تيم گل‌گهر به مصاف تراکتور تبريز مي‌رود و استقلال در ورزشگاه آزادي با سايپا روبه‌رو خواهد شد.
در زير اشاره‌اي به اين ديدارها مي‌شود:
گل‌گهر - تراکتور
شاگردان امير قلعه‌نويي در چند هفته ابتدايي ليگ عملکرد خوبي داشتند و صدرنشين بودند، اما به يکباره با از دست دادن امتيازات پي در پي از رقبا عقب افتادند. گل‌گهر در حال حاضر با 10 بازي و 15 امتياز در رده هشتم جدول رده‌بندي است و نياز دارد که با کسب سه امتياز از تيم مدعي تراکتور به بالاي جدول نزديک شود. اين تيم يک بازي عقب‌افتاده مقابل پرسپوليس دارد که در رتبه هر دو تيم نقش تعيين‌کننده خواهد داشت. آنها امروز برابر تيمي قرار مي‌گيرند که هفته گذشته با نتيجه 3 بر يک مقابل استقلال شکست خورد و نمي‌خواهد اين روند نزولي ادامه داشته باشد. مصاف گل‌گهر - تراکتور يکي از بازي‌هاي حساس هفته دوازدهم است، چرا که پيروزي در اين ديدار هر تيمي را در شرايط مطلوبي قرار مي‌دهد و عکس آن نيز مي‌تواند آنها را وارد بحران کند. 
گفتني است تراکتور تبريز با 11 بازي و 16 امتياز در رده چهارم جدول قرار دارد. 
استقلال - سايپا
محمود فکري در نشست خبري پيش از بازي از احترام به سايپا صحبت کرد و گفت اين تيم از حريفانش امتياز گرفته است و نبايد شاگردان ابراهيم صادقي را دست‌کم گرفت. سرمربي استقلال در تمرينات نيز به شاگردانش تأکيد کرده است که در باد پيروزي مقابل تراکتور تبريز نباشند و تمرکزشان را براي گرفتن سه امتياز بازي با سايپا بگذارند. پس از انتقادهاي زياد از فکري به دليل نمايش استقلال در دربي 94، او تيمش را در تبريز مقابل تراکتور با سه مهاجم وارد زمين کرد، تصميمي که جواب داد و شيخ دياباته براي اولين بار در فصل جاري پايش به گلزني باز شد. نمايش استقلال در تبريز يکي از بازي‌هاي خوب استقلال در اين فصل بود و آنها قصد دارند با برتري خانگي مقابل سايپا به روند صدرنشيني خود ادامه دهند. 
فکري به بازيکنانش گوشزد کرده که سايپا حريف به اصطلاح چغري است و نبايد در اين ديدار غافلگير شوند و بعدها افسوس امتيازات از دست داده را بخورند. استقلال براي اين ديدار هروويه ميليچ و فرشيد باقري را در اختيار ندارد، سيداحمد موسوي و سبحان خاقاني به دليل مصدوميت در ليست 18 نفره قرار نگرفتند و آرش رضاوند هم ممکن است به دليل عدم آمادگي کامل در ترکيب اصلي بازي نکند. با توجه به فشردگي مسابقات، شايد فکري تصميم بگيرد از ابتدا به نفراتي چون مهدي قايدي استراحت بدهد و در نيمه دوم از آنها استفاده کند يا مانند نيمه دوم بازي مقابل تراکتور به برخي از بازيکنان استراحت بدهد. آبي‌پوشان با 11 بازي و 22 امتياز در صدر جدول قرار دارند.
فکري در صورتي که برابر سايپا امتياز کسب کند، از لحاظ آماري بهترين مربي چند فصل اخير استقلال در کسب نتيجه‌گيري خواهد شد. 
سايپا اما، با 11 بازي و 13 امتياز در جايگاه دوازدهم است. اين تيم به لحاظ کسب نتيجه خيلي خوب کار نکرده است، اما هفت تساوي و تنها دو شکست نشان مي‌دهد که شاگردان ابراهيم صادقي خيلي سخت مي‌بازند. همين مسئله، ممکن است کار را براي استقلال سخت کند. از آن طرف، خط حمله سايپا آمار خوبي ندارد و تنها تکيه‌گاه‌شان خط دفاعي است. 
برنامه بازي‌هاي باقيمانده هفته دوازدهم ليگ برتر به شرح زير است:
شنبه 4 بهمن
گل‌گهر سيرجان - تراکتور تبريز
داوران: اشکان خورشيدي، قهرمان نجفي، دانيال باشنده و سيدمحمد هاشمي‌نسب
کمک داور اضافي 1 و 2: ميثم حيدري و ايمان کهيش
ناظر: ابوطالب طاهريان       
استقلال - سايپا
داوران: ياسر همرنگ، ايوب غلام‌زاده، محسن بابايي و حميد نادري
کمک داور اضافي 1 و 2 : عبدالنبي پورخلف و احمد محمدي
ناظر: سعيد بطحايي
دوشنبه 6 بهمن
ماشين‌سازي تبريز - فولاد خوزستان
داوران: مهدي سيدعلي، هادي طوسي، پوريا زحمتي و جعفر مهاجر   
کمک داور اضافي 1 و 2: مجيد محمدي و اميد جمشيدي         
ناظر: علي‌نقي مصطفي‌نژاد       
آلومينيوم اراک - پرسپوليس
داوران: سيدوحيد کاظمي، محمد عطايي، علي احمدي و عباس پورحيدري
کمک داور اضافي 1 و 2 : حميد حاج‌ملک و اميرسامان سلطاني         
ناظر: حسين نجاتي 
صنعت نفت آبادان - سپاهان
داوران: سيدرضا مهدوي، اميررضا آشور ماهاني، احد سلطاني و حسين مرادي  
کمک داور اضافي 1 و 2: علي ابراهيمي و  يعقوب آشوري          
ناظر: حيدر شکور
نتايج بازي‌هاي برگزارشده هفته دوازدهم به شرح زير است:
شهر خودرو مشهد يک - نساجي مازندران صفر
ذوب‌آهن اصفهان صفر - نفت مسجدسليمان صفر
پيکان تهران 2 - مس رفسنجان 3


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد