مهر/ به گفته دبيرکل کميته ملي پارالمپيک و با وجود گذشت بيش از ۴۰ روز از تصويب لايحه استخدام قهرمانان پارالمپيکي، اين لايحه هنوز به مرحله ابلاغ نرسيده است.

محمد تابع با يادآوري اينکه آئين نامه استخدام قهرمانان ورزشي دستخوش تغييراتي به نفع پارالمپيکي‌ها شده است، گفت: پيش از اين استخدام قهرمانان پارالمپيک - نفر اول در رشته انفرادي و همچنين تمامي نفرات در رشته‌هاي گروهي - تنها شامل فرزندان آنها مي‌شد اما به موجب اصلاح صورت گرفته از اين پس خودِ قهرمانان پارالمپيک هم مي‌توانند از اين مزيت بهره مند شوند.
وي ادامه داد: اصلاح صورت گرفته در آئين نامه جذب و استخدام قهرمانان پارالمپيکي تنها محدود به همين مورد است و کماکان در مورد نفرات دوم و سوم بازي‌هاي پارالمپيک يا قهرمانان بازي‌هاي پاراآسيايي هيچ امتيازي براي استخدام شدن در نظر گرفته نشده است. با اين حال همين اصلاح صورت گرفته هم مي‌تواند گام بزرگي در جهت حفظ منافع قهرمانان پارالمپيک باشد اگرچه هنوز ابلاغي به دست ما نرسيده است.
دبيرکل کميته ملي پارالمپيک تاکيد کرد: بيش از ۴۰ روز از تصويب لايحه استخدام قهرمانان پارالمپيک در دستگاه‌هاي اجرايي مي‌گذرد اما هنوز اين لايحه به کميته ابلاغ نشده است و تا زماني هم که ابلاغي صورت نگيرد نمي‌توان از آن به عنوان ملاکي براي اجرا استفاده کرد.
وي در مورد چرايي تاخير در لايحه مصوب استخدام قهرمانان پارالمپيک گفت: مشخص نيست دليل اين تاخير چيست. هيات دولت اين لايحه را تصويب کرده و اين يعني اينکه مشکلي در رابطه با آن وجود ندارد اما اينکه چرا هنوز ابلاغ نشده، مبهم است. احتمال دارد در يک مرحله قبل از ابلاغ مشکلاتي ايجاد شده باشد. کميته ملي پارالمپيک پيگير است تا موضوع را به نتيجه برساند به خصوص اينکه بازي‌هاي پارالمپيک را در پيش داريم و از آن مي‌توانيم براي قهرمانان اين دوره استفاده کنيم.
تابع همچنين در مورد بودجه ويژه براي بازي‌هاي پارالمپيک گفت: در لايحه پيشنهادي دولت براي بودجه سال ۱۴۰۰ اعتباري ويژه بازي‌هاي پارالمپيک در نظر گرفته نشده بود اما درخواست خود را براي لحاظ کردن چنين بودجه‌اي در لايحه مصوب ارائه کرده‌ايم. اين‌طور اعلام شده که رقمي ويژه پارالمپيک اختصاص داده شده اما اينکه مبلغ و ميزان آن چقدر است اصلاً مشخص نيست.
دبير کل کميته ملي پارالمپيک همچنين در مورد کميسيون ورزشکاران که اولين دوره انتخابات آن چهارشنبه گذشته انجام شد، گفت: با برگزاري اين انتخابات ترکيب ۹ نفره کميسيون ورزشکاران مشخص شد. به زودي بايد با حضور کامل اعضاي منتخب، انتخابات داخلي کميسيون را برگزار کنيم تا رئيس و دبير و ديگر متصديان کرسي‌هاي پيش بيني شده مشخص شوند. براي تعيين زمان انتخابات داخلي بر اساس برنامه اردويي اعضاي منتخب تصميم گيري مي‌کنيم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد