خبر ورزشي/ هنوز هم پس از گذشت بالغ بر ۲۱ سال، اتفاقات بازي استقلال - سايپا و ماجراهايي که موجب برکناري اسطوره فقيد استقلال شد، در پس پرده باقي‌ مانده است.
سايپا در تاريخ و تحولات استقلال نقش بسيار پررنگي طي ساليان گذشته داشته است. اتفاقاتي که بدون شک مهم‌ترين آن، شکست عجيب آبي‌پوشان مقابل سايپايي‌ها در ارديبهشت سال ۷۸ و برکناري ناصر حجازي چند ساعت پس از پايان اين ديدار بود. اتفاقي فوق‌العاده مبهم که همچنان در زمره اسرار فوتبال ايران باقي‌ مانده است. استقلال مسابقه را بسيار خوب شروع کرد و تا اواسط نيمه دوم با نتيجه سه - يک از سايپا جلو بود ولي ناگهان همه چيز عوض شد و نارنجي‌پوشان در نهايت مسابقه را با حساب چهار بر سه به سود خودشان خاتمه دادند تا علي فتح‌الله زاده مديرعامل وقت استقلال حکم به برکناري ناصر حجازي بدهد.
ناصرخان چند روز پس از آن اتفاقات تعدادي از بازيکنان استقلال را متهم به خيانت کرد و بهنام ابوالقاسم‌پور مهاجم آن زمان سايپا نيز مدعي کم‌کاري برخي از آبي‌پوشان در داخل ميدان شد ولي استقلالي‌ها قاطعانه اين اتهام را رد کردند و هنوز هم پس از گذشت بالغ بر ۲۱ سال، اتفاقات آن بازي و ماجراهايي که موجب برکناري اسطوره فقيد استقلال شد، در پس پرده باقي‌ مانده است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد