فارس/ رئيس کميته بين‌المللي المپيک گفت: من با ۲۰۶ کميته المپيک صحبت کردم و همه متعهد به برگزاري المپيک هستند.
به دنبال انتشار گزارش روزنامه تايمز انگليس در خصوص لغو بازي‌هاي المپيک و پارالمپيک توکيو، روز گذشته مقامات برگزاري بازي‌هاي ۲۰۲۰ و همينطور دولت ژاپن به تکذيب اين گزارش و خبر پرداختند و تأکيد کردند بازي‌ها طبق برنامه مرداد سال آينده برگزار خواهد شد.
همچنين شب گذشته توماس باخ رئيس کميته بين‌المللي المپيک با انتشار پيامي ويدئويي تاکيد کرد برگزاري بازي‌هاي توکيو مانند چراغي روشن در انتهاي يک تونل خواهد بود.
باخ همچنين پس از انتشار گزارش روزنامه تايمز، اصرار داشت که اين رويداد از حمايت کامل مقامات ژاپني برخوردار است.
رئيس کميته بين‌المللي در يک پيام ويديويي که جمعه شب توسط IOC منتشر شد، گفت: ۶ ماه قبل از بازي‌ها، کل جنبش المپيک چشم به راه افتتاحيه در 23 جولاي (اول مرداد) است.
وي ادامه داد: من امروز فرصت اين را داشتم که با همه ۲۰۶ کميته ملي المپيک جهان صحبت کنم و همه آنها کاملاً متعهد و چشم به راه بازي‌ها هستند. ما از حمايت کامل دولت ژاپن برخوردار هستيم.
رئيس IOC خاطرنشان کرد: ما ديروز با همه اعضاي IOC رايزني ديگري داشتيم و همه واقعاً مصمم هستند که اين بازي‌هاي المپيک را چراغ انتهاي تونل کنند. ورزشکاران از 23 جولاي با افتخار کامل وارد استاديوم المپيک خواهند شد و پيام مهمي را نه تنها به دنياي ورزش بلکه به کل جهان به عنوان مقاومت از شور و شوق المپيک و ارزش‌هاي المپيک مانند همبستگي و صلح ارسال مي‌کنند.
باخ در ادامه صحبت‌هاي خود يادآور شد: ما در تلاش هستيم تا براي همه سناريوهاي بالقوه‌اي که ممکن است با آنها روبرو شويم، آماده شويم. ما يک جعبه ابزار عظيم از اقدامات را کنار هم قرار داده و سپس در زمان مناسب تصميم خواهيم گرفت که کدام يک از ابزارها را براي حل وضعيت نياز داريم.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد