خبر ورزشي/ پس از اظهارات اخير فرزاد جعفري و سينا مريدي درباره دلايل کنار گذاشته شدن از فولاد و پاسخ سعيد آذري به اين بازيکنان؛ اين اتفاق با واکنش‌هاي بسياري از سوي جامعه فوتبال خوزستان همراه بود.
سينا مريدي و فرزاد جعفري در آخرين شب از دي ماه ۹۹ با قراردادن مطالبي در وضعيت اينستاگرام‌هاي خود، به اتفاقاتي در باشگاه فولاد اشاره داشتند که باعث کنار گذاشته شدن آن‌ها از اين تيم شده بود. دوم بهمن ماه نيز سعيد آذري مديرعامل باشگاه فولاد با حمايت از جواد نکونام، اظهارات مريدي و جعفري را پاسخ داد. اين موضوعات در چند روز گذشته فوتبال خوزستان را تحت تاثير قرار داده است، به صورتي که بسياري از اقشار مختلف ورزشي، غير ورزشي و دانشگاهي با صدور بيانيه‌هاي مختلف، به کنار گذاشته شدن جعفري و مريدي از فولاد و اظهارات آذري، واکنش نشان دادند.
در ادامه بخش‌هايي از صحبت‌هاي سينا مريدي، فرزاد جعفري، سعيد آذري و بيانيه‌هاي صادر شده از سوي جامعه فوتبال و دانشگاهي خوزستان را مي‌خوانيد.
لازم مي‌دانم يکسري توضيحات راجع به خودم و وضعيت کنوني ارائه بدهم. ۳۴ روز پيش به من گفتند که اجازه حضور در تمرينات را نداري، به دليل اين که بعد از تمرين به همراه تيم به سونا و جکوزي نرفتم. چهار پنج روز، صبح و عصر به صورت انفرادي به همراه آقاي بداوي عزيز من را فرستادند تمرين، فقط و فقط هر بار ۳۰ تا ۴۰ دقيقه دور زمين دويدن و تمام. که بعد از پنج روز کمر درد گرفتم چون اين سبک تمرين کردن نه اصولي و حرفه‌اي بود و نه بر اساس چيزي، به جز تنبيه. کمترين قرارداد را امسال من، فرزاد جعفري، صابر حرداني، مجتبي نجاريان، ميلاد بدرقه، احسان مراديان و به همراه ايوب والي بزرگ تيم داريم. اختلاف بين قرارداد ما با ديگر بازيکنان تيم از يک ميليارد شروع مي‌شود تا چهار پنج ميليارد تومان (به جز بازيکنان خارجي تيم) که نوش جانشان. فقط مي‌خواهم بدانم چرا من با ۹ سال سابقه در اين باشگاه، فرزاد جعفري و ايوب والي و فکر کنم احمد عبدالله‌زاده بايد از پارسال طلب داشته باشيم، آن وقت ابتداي سال برخي بازيکنان از ۴۰ تا ۶۰ درصد دريافتي داشته باشند که پولي باقي نماند که طلب پارسال من و امثال من را بدهند؟
فرزاد جعفري: عده‌اي در فولاد، خوزستاني‌ها را رو به روي هم مي‌گذارند
 بنده و برادرم در اين يک سال و خورده‌اي، بي‌غيرت و تباني‌کار با تيم‌هاي پايتخت شمرده شديم و انواع و اقسام توهين و فحاشي ناموسي به ما داده شد. تا الان به خاطر مردم و اينکه تيم برود و سهميه بگيرد سکوت کرديم. حتي همين بازي که با پرسپوليس بود هم با وجود ظلمي که در خانه خودمان و در تيمم و جايي که خانه ما است، به ما شد، حرفي نزديم تا تيم در آرامش نتيجه بگيرد ولي اگر قرار باشد از طرف دوستان (آقايان) با من و خانواده ‌ناموسم تماس گرفته شود (تهديد به مرگ بشويم) و بعد هم در خانه خودمان، ماهيت يکسري از افراد که دارند به اين تيم و مردمش خيانت مي‌کنند، رو نشود، مطمئن باشيد منِ فرزاد جعفري در قبال شرف، ناموس و حق، از هيچ شخص و جايگاهي ابايي ندارم و تا جان دارم از ناموسم دفاع خواهم کرد. بنده اول فصل با وجود پيشنهاد از استقلال و مبلغ خيلي بالا به سيرجان رفتم اما بعد هم با وجود بيش از ۱۰ پيشنهاد از تيم‌هاي ليگ، به فولاد برگشتم و التماس کردم که من مي‌خواهم به تيمم، به شهرم و به خود شما کمک کنم و همه را سرافراز کنم ولي يک عده نمي‌خواهند. يک عده، ما بچه‌هاي اين شهر را روي به روي هم مي‌گذارند و از سادگي و بي‌آلايش بودنمان به نحو احسنت استفاده مي‌کنند.
سعيد آذري: نگذاريد چوب پايين بيايد
مدبرانه به شما نصحيت مي‌کنم که دست از توطئه و مظلوم‌نمايي برداريد، چون گفتن حقايق در مورد شما عواقبي برايتان خواهد داشت که شايد جبران‌پذير نباشد. هواداران واقعي فولاد يادشان نمي‌رود که چگونه شما با همين شعارهاي پوپوليستي، فولاد را سال‌ها از آسيا دور کرديد. يادشان نمي‌رود به مربي بومي و غيربومي، خارجي و داخلي رحم نکرديد. سر شکستيد و هزار داستان ديگر نوشتيد، تا جايي که بازيکن‌سالاري، داستان‌هاي صغر سني، کارت‌هاي تقلبي پايان خدمت، همه حاصل اين تفرقه‌انگيزي‌ها شد و تاوان آن را فولاد داد. اين بار آخر است که به همين حد بسنده مي‌کنم. من اصول را فداي مصلحت نمي‌کنم. پس پيش از چوب، غش و ريسه نرويد. چوب هنوز بالا است و پايين نيامده، نگذاريد پايين بيايد.
صداي چند سينا مريدي خفه شده است؟
جمعي از پيشکسوتان فوتبال خوزستان در حمايت از مريدي و جعفري: بار ديگر يک شيرمرد خوزستاني در مقابل ظلم و ستم به خوزستان و جوانان آن ايستادگي کرد و با گفتن ذره‌اي از خيانت‌هاي وارد شده به فوتبال خوزستان و به جوانان آن نشان داد که شرافت در خوزستان هنوز زنده است؛ براستي در خوزستان چه خبر است؟ اين همه بي‌مهري و بي‌مسئوليتي براي چيست؟ پس از ورود مدير سفارشي وارداتي، چرا جوانان خوزستاني را رها کرديم؟ براستي چندين و چند سينا مريدي در خوزستان وجود دارد که صدايشان توسط مديران غيربومي در نطفه خفه شده است و بدون آينده رها شده‌اند؟ آيا در خوزستان نماينده‌ها در خواب تشريف دارند؟ جناب استاندار کجا هستند؟ استدعا داريم از رئيس هيات مديره شرکت فولاد خوزستان جناب آقاي طاهري که خود يک خوزستاني مي‌باشد به موضوع مربوطه ورود کرده و از حق جوانان خوزستاني و آقايان سينا مريدي و فرزاد جعفري حمايت نمايند چون اين خواسته همه مردم خوزستان است. همچنين يادآور مي‌شويم به آقاي طاهري رياست محترم هيات مديره شرکت فولاد خوزستان که به سياست‌هاي خصمانه آقايان نسبت به جوانان خوزستاني ورود کرده و نامه‌نگاري‌هاي انجام شده براي عدم تمرين در زمين‌هاي فوتبال صنايع فولاد در خاک خوزستان را لغو نمايند.
هيچ وقت خوزستاني‌ها را تهديد نکنيد
جمعي از پيشکسوتان فوتبال خوزستان در واکنش به بيانيه سعيد آذري: آقاي سعيد آذري هيچ وقت خوزستاني‌ها را تهديد نکنيد؛ آقاي آذري شما و کادر فني‌ات چنان کاري کرديد که فرزندان نجيب خوزستان و کارد به استخوان رسيده مجبور شدند قيد فوتبال را بزنند. ببينيد چه بر سر اين جوانان آورديد. ابتدا همه خوزستاني‌ها را حذف کرديد و بعد جلوي بازيکنان آکادمي را گرفتيد که در بزرگسالان حضور پيدا نکنند. سپس اندک بازيکنان موجود خوزستاني را کاري کرديد که دست به حرکات انتحاري بزنند و قيد فوتبال را بزنند و در آخرين حرکت زشت و ناپسند شما، نامه زديد به حراست که هيچ بازيکني حق ندارد به صورت انفرادي در زمين‌هاي فولاد خوزستان تمرين کند و فرزندان خوزستان را از تمرين کردن در خاک و وطن خود محروم کرديد تا آنها را مجبور کنيد که بيانيه بدهند براي دفاع از حق و حقوق شهروندي خود. براستي اين همه بد انديشي را چطوري با خود حمل مي کنيد از خدا نمي‌ترسيد؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد