آخرين خبر/ آيا داستان کامل خريد تيم اينتر ميامي توسط بکهام و ماجراي شکل‌گيري اين تيم را به طور کامل مي‌دانيد؟
به گزارش فوتبالي، بکهام ۵ فصل در ال اي گلکسي حضور داشت و ۲ جام برده و با اتمسفر فوتبال در آمريکا بيگانه نيست اما در ميامي ساقه اي ندارد. آخرين تيم در ميامي تيم ميامي فيوژن بوده که سال ۹۷ تا ۲۰۰۱ در ام ال اس حضور پيدا کرده و نزديک ترين تيم به اين منطقه تيم اورلاندو بوده تيمي که حالا با اينتر دربي منطقه فلوريدا را برگزار مي‌کند. در واقع بکهام تنها يکي از مالکين اين تيم است و در اصل مالکيت برعهده گروهي به نام ميامي بکهام يونايتد است که چند عضو دارد. او پيشتر در سال ۲۰۰۷ شانس خريد يک تيم در ام ال اس را به ملغ ۲۵ ميليون دلار داشت که مبلغي بسيار پايين بود. بکهام در سال ۲۰۱۴ تصميمم به خريد ورزشگاه با تضمين ساخت يک ورزشگاه در ميامي گرفت.
تيمي که بکهام خريد Club Internacional de Futbol Miami نام دارد که به اختصار اينتر ميامي سي اف ناميده مي‌شود. پيشتر از نام ميامي وايس براي اين تيم استفاده مي‌شد که از نام يک شوي تلويزيوني در دهه۸۰ برگرفته شده بود. همچنين بسياري معتقد بودند بکهام قرار است با توجه به علاقه و پيشنه‌اش در منچستر يونايتد نام تيم را ميامي يونايتد بگذارد اما يک تيم نيمه حرفه‌اي در شهر ميامي با همين نام وجود داشت. در يک نظر سنجي در سال ۲۰۱۶ هواداران به نام فعلي راي دادند و با ۲۶ درصد،‌ نام فعلي انتخاب شد. ديگر گزينه ها اتلتيک ميامي، و اي سي ميامي (مانند نام ميلان) بود.
اينتر ميامي از سال ۲۰۲۰ وارد ام ال اس شد و بخشي از طرح افزايش تيم‌هاي ام ال اس به ۲۴ تيم بوده است. اين تيم اولين بازي‌اش را اول مارچ ۲۰۲۰ انجام داد و  تاريخش با يک شکست مقابل لوس آنجلس اف سي آغاز شد.
اينتر ميامي در حال حاضر ورزشگاهش را در فريدام پارک در نزديک فرودگاه شهر ميامي مي‌سازد که ظرفيت پذيرش ۲۵ هزار نفر جمعيت خواهد داشت. اين ورزشگاه البته بخشي از يک پروژه بزرگ شامل يک هتل با ۷۵۰ اتاق است و ۲۳ هکتار از آن هم براي زمين‌هاي فوتبال استفاده مي‌شود. ۵۸ هکتار از اين مقدار هم قرار است به يک پارک عمومي تبديل شود.
مهم‌ترين اتفاقي که در زمينه نقل و انتقالات براي اينتر ميامي افتاده حضور ايگواين و ماتويدي در تيم و البته انتخاب فيل نويل به عنوان سرمربي اين اين تيم است. اينتر ميامي در حال حاضر آکادمي خود را تاسيس کرده که شامل چند تيم از زير ۱۲ سال تا زير ۱۹ سال است.
رنگ اصلي تيم اينتر ميامي سياه، صورتي و سفيد است. لوگوي اينتر ميامي ۲ مرغ ماهي‌خوار است با پاهاي بهم پيوسته که حرف M را ساخته‌اند. بين اين دو مرغ يک خورشيد گرفتگي وجود دارد. اين خورشيد به احترام عدد مورد علاقه بکهام، ۷ عدد پرتو دارد. دور تا دور لوگو هم علاوه بر نام باشگاه با اعداد رومي سال ۲۰۲۰ نشان داده شده که سال آغاز حضور آن‌ها در ليگ آمريکا را نشان مي‌هد.
بکهام در اقدامات بعد مي‌خواهد بازيکناني که با او آشنا هستند و پيشتر دوست او بوده‌اند را براي اين تيم جذب کند و حتي برخي روياپردازي کرده‌اند که ممکن است رونالدو، مسي  يا نيمار به اين تيم بپيوندند.
با تمام اين تفاسير آيا حاضريد يکي از اولين هواداران اين تيم باشيد؟


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد