ورزش 3/ کارل هاينتس رومينيگه تاييد کرد که رئيس يوفا برگزاري يورو 2021 در 12 کشور را سخت و دشوار مي داند.
کارل هاينتس رومينيگه مدير اجرايي باشگاه بايرن مونيخ از احتمال لغو برگزاري پراکنده بازي‌هاي يورو 2020 در کشورهاي مختلف و تبديل شدن آن به يک تورنمنت متمرکز همچون ادوار قبلي اين رقابت‌ها خبر داد. يورو 2020 که به دليل شيوع کرونا با يک سال تأخير برگزار مي‌شود، قرار است اولين دوره جام ملت‌هاي اروپا باشد که توسط چند کشور مختلف اروپايي برگزار مي‌شود. اما افزايش شمار مبتلايان و اعمال محدوديت‌هاي سفر ميان کشورهاي اروپايي، طرح ميزباني 12 شهر از بازي‌هاي يورو را با چالش‌هايي مواجه کرده است. 
کارل هاينتس رومنيگه مديراجرايي باشگاه بايرن مونيخ در اين مورد به روزنامه مونشنر مرکور گفت:« نبايد فراموش کنيم که ايده برگزاري اين دوره خاص از جام ملت‌هاي اروپا زماني مطرح شد که کرونايي وجود نداشت. اين يک بدعت‌گذاري توسط کميسون اتحاديه اروپا بود که مي‌خواست فوتبال در سراسر اروپا به نمايش درآيد. اما من مطلع هستم که الکساندر چفرين رئيس يوفا که به شدت در مورد شيوع کرونا در فوتبال حساس است، دارد به اين موضوع فکر مي‌کند که آيا عقلاني‌تر و منطقي‌تر نيست که در اين اوضاع و احوال تورنمنت فقط در يک کشور برگزار شود.»
پيش از اين دومنيک بلان رئيس اتحاديه فوتبال سوئيس نيز به يوفا پيشنهاد داده بود که يورو 2020 را در يک کشور يا حتي يک شهر برگزار کند.
در طرح فعلي، شهر‌هاي کپنهاگ، بخارست، آمستردام، دوبلين، بيلبائو، گلاسکو و بوداپست، مونيخ، رم، سن‌پترزبورگ و باکو ميزبان بازي‌هاي مرحله گروهي تا نيمه نهايي هستند و لندن ميزبان بازي‌هاي نيمه نهايي و فينال خواهد بود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد