ايسنا/ مربي تيم فوتبال تراکتور معتقد است فلسفه تيمش وقت‌کشي نيست و اين‌نوع بازي حريف بوده که موجب مصدوميت بازيکن آن‌ها مي‌شده است.
عباس چمنيان مربي تيم فوتبال تراکتور در نشست خبري پس از برتري تيمش برابر گل‌گهر سيرجان اظهار کرد: اين پيروزي را به هواداران تراکتور که کنار تيم بودند، تقديم مي‌کنيم. پيش‌بيني کرده بوديم که بازي سختي باشد. گل‌گهر نشان داده از تيم‌هاي باکيفيت و تاثيرگذار است و بازيکن‌هاي خوبي دارد. ارتفاع شهر سيرجان بازي کردن را در اين شهر مشکل مي‌کند.
وي ادامه داد: نقاط قوت حريف يعني ارسال‌هاي توپ‌هاي بلند را کنترل کرديم و خيلي خوب کار کرديم. در شروع نيمه دوم طبيعي بود تيم حريف هجومي‌ عمل کند تا گل خورده‌اش را جبران کند. بازيکنان ما نشان دادند که دنبال پيروزي هستند. اتفاق خوبي است که توانستيم بعد از تساوي هم نتيجه را تغيير دهيم. بعد از اتفاقات بازي استقلال، اين پيروزي براي ما ارزشمند و ما را به ادامه بازي‌ها اميدوار کرد. بازي به بازي پيش مي‌رويم و از کيفيتي که امروز بازيکنان نشان دادند، در بازي‌هاي بعدي نيز بهره خواهيم برد.
چمنيان درباره حواشي آخر بازي دو تيم گفت: در فلسفه تراکتور وقت‌کشي نيست. نوع بازي گل‌گهر باعث ايجاد برخوردها و مصدوميت‌ها مي‌شد. ضمن اين که در خصوص اتفاقات آخر بازي، بايد بگويم که بخشي از آن طبيعي است اما بازيکنان گل‌گهر اين درگيري را آغاز کردند. بهتر است وقتي شرايط بازي به گونه‌اي است که نمي‌خواهيم بازي جوانمردانه رعايت کنيم، روح و شکل فوتبال را خراب نکنيم.
او درباره مربي- بازيکن بودن مسعود شجاعي و نياز به گذراندن دوره‌هاي مربيگري گفت: بحث بازيکن - مربي براي کساني صدق مي‌کنند که ويژگي‌هاي خاص دارند. آخرين نفري که اين تجربه را داشت، علي دايي بود که جزو خاص‌ترين بازيکنان تاريخ فوتبال يوده و شجاعي هم مي‌تواند يکي از بهترين مربيان تاريخ فوتبال ايران شود. او ويژگي‌هاي خاص زيادي دارد. او ۳ دوره جام جهاني و ۴ جام ملت‌ها را پشت سر گذاشته و ۱۰۰ بازي در لاليگا انجام داده و توانايي فني بالايي دارد. او به دنبال گذراندن کلاس‌هاي مربيگري است و با توجه به شناخت او آشنايي من با تيم، او بهترين گزينه بود. او قرار نيست مربي دائمي باشد و با ميلش اين کار را انجام نداد. تا زماني که او، مجموعه کادر فني و مجوعه باشگاه صلاح بدانند، اميدوارم به اين شکلي کار پيش مي‌رود، بتوانيم فوتبال زيبا و همراه با کسب نتيجه را رقم بزنيم.
چمنيان درباره مصدوميت اخباري توضيح داد: متاسفانه بيني اخباري شکست و او به بيمارستان منتقل شد. فرعباسي هم توانست باتمرکز و باکيفيت جاي اخباري را پر کند. ما به هر حال مهره‌هايي را داريم که اگر بازيکني را از دست داديم، جاي او را به خوبي پر کنيم و اين ويژگي تيم ما است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد