ورزش 3/ بارسلونا در يک سال اخير از نظر مالي شرايط دشواري را سپري کرده است.
کمبود بودجه در باشگاه بارسلونا باعث شد آنها نتوانند بازيکناني چون اريک گارسيا يا ممفيس ديپاي را به خدمت بگيرند و بخش عمده اي از مشکل به علت پرداختي هاي هنگفت به کادر فني بوده است. ارنستو والورده، سرمربي سابق بارسلونا در ماه ژانويه سال گذشته و بعد از ناکامي در کسب عنوان قهرماني در سوپرکاپ و در عربستان، يک سال قبل از پايان قراردادش اخراج شد و باشگاه بارسلونا مجبور به پرداخت 11 ميليون يورو غرامت به او شد.
همچنين بارسا تابستان گذشته و هنگام توافق با رونالد کومان به عنوان جانشين کيکه ستين نيز مجبور شد پنج ميليون يورو به فدراسيون فوتبال هلند بپردازد. همچنين حالا کيکه ستين درخواست چهار ميليون غرامت گرده و به نظر مي رسد بارسلونا در نهايت چاره اي جز پرداخت اين رقم ندارد. در واقع و در عرض يک سال، اين باشگاه اسپانيايي مجبور به پرداخت 20 ميليون يورو به سرمربيان خود شد و البته هرگز هم به نتايج مورد نظر خود دست نيافت.
در اين مدت آنها دو بار شانس قهرماني در سوپرکاپ اسپانيا را از دست دادند، کسب عنوان قهرماني در لاليگا را به رئال مادريد واگذار کردند و در ليگ قهرمانان نيز با پذيرش شکستي تاريخي برابر بايرن مونيخ حذف شدند. در اين فصل نيز حداقل در لاليگا شرايط براي قهرماني بارسلونا چندان مساعد نيست و آنها فاصله قابل توجهي با اتلتيکومادريد صدرنشين دارند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد