ایسنا/ رییس هیات شطرنج خوزستان از قطعی شدن میزبانی رقابت‌های بین‌المللی "جام کارون"در اهواز به صورت آنلاین خبر داد.
عبدالامیر خطیب‌زاده اظهارکرد: طی صحبتی که با دبیر فدراسیون داشتیم، موافقت فدراسیون را برای برگزاری مسابقات بین‌المللی شطرنج "جام کارون"در اهواز گرفتیم و مقرر شد این مسابقات اواخر بهمن یا اوایل اسفندماه برگزار شود.
وی بیان کرد: سعی ما بر این است که بیش از ۱۵ تا ۲۰ پرچم کشورهای مختلف در این مسابقات حضور داشته باشند. ضمن این‌که در تلاشیم با کشورهایی که قبلا به ایران می‌آمدند نیز هماهنگی‌های لازم را انجام دهیم تا در این مسابقات شرکت کنند و این کار از طریق رابط‌های خودمان در فدراسیون و دوستان‌مان در روابط بین‌الملل در حال انجام است. شطرنج‌بازهایی که به ایران می‌آمدند، روزهای خوبی را سپری می‌کردند و به دنبال ترغیب آن‌ها برای حضور مجدد در این رقابت‌ها هستیم.
رییس هیات شطرنج خوزستان گفت: شطرنج‌بازانی از کشورهایی از قبیل روسیه، ارمنستان، آذربایجان، چک، آلمان، فرانسه، ترکیه و ... در این مسابقات حضور خواهند داشت. همچنین مسابقات به صورت آنلاین در دو بخش آقایان و بانوان است.
وی عنوان کرد: همچنین در ابتدا جایزه نفرات برتر را به صورت ریال در نظر گرفته بودیم اما نظر همکاران در فدراسیون این بود که جایزه به دلار تعیین شود زیرا خیلی از بازیکن‌های قَدَر دنیا برای حضور در مسابقات ترغیب خواهند شد.
خطیب‌زاده بیان کرد: بزرگ‌ترین نگرانی ما بحث اینترنت و بستر آن است و سعی می‌کنیم برای داورها پهنای باند مناسب را فراهم کنیم تا مشکل اینترنت نداشته باشیم. ضمن این‌که هر شخصی مسئول اینترنت خودش است و از هر کشوری که شرکت می‌کند، موظف است مسئول اینترنت خود باشد. همچنین ما به صورت آنلاین بازیکنان را رصد می‌کنیم تا مبادا تقلبی صورت بگیرد اما باز هم ممکن است، امکان تقلب وجود داشته باشد. به هر حال ما تمام زوایا را در نظر گرفته‌ایم و تنها مشکل ما در این دوره از مسابقات این است که تجربه اول ما در بحث برگزاری آنلاین است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید