ايسنا/ پيشکسوت فوتبال ايران مي‌گويد از دست دادن ميزباني در بازي‌هاي مختلف موضوع جديدي نيست و از ضعف مديريتي فوتبال ايران نشات مي‌گيرد.
بهنام ابوالقاسم‌پور ، پيشکسوت فوتبال در خصوص گرفتن ميزباني از تيم هاي ايراني چه در رده باشگاهي و چه در رده ملي گفت: اين مشکل هميشه وجود داشته و چيز جديدي نيست. متاسفانه ما ضعف در لابي و استفاده از کرسي هاي موجود در کنفدراسيون فوتبال آسيا داريم. اصلا اتفاق جالي نيست که کشورهايي مثل بحرين و هند بتوانند ميزباني بگيرند اما ما که مدعي اين هستيم که حرف اول را در فوتبال آسيا مي زنيم، نتوانيم يک ميزباني ساده را بگيريم.
وي ادامه داد: قطعا امکانات ما بهتر از هند و بحرين است و حتي جمعيت بالاي هند، شرايط ابتلا به بيماري کرونا را افزايش مي دهد اما قدرت مديريتي در اين کشور و ضعف ما باعث شده تا نتوانيم حتي در چنين مسابقات ساده اي نيز ميزبان باشيم. البته هيات رييسه جديد فدراسيون بايد فکري به حال اين مشکل قديمي بکند و با گرفتن کرسي هاي مختلف و افزايش قدرت لابي در AFC، اين قضيه را حل کنند تا ايران بتواند حتي در نبود هوادارانش، در خاک خود از رقبايش ميزباني کند.
بازيکن سابق پرسپوليس درباره شرايط تيم ملي در مقدماتي جام جهاني گفت: به هر حال اکنون اسکوچيچ مربي تيم ملي است و وظيفه‌اي جز حمايت نداريم. باشگاه‌ها، مردم و مسئولين بايد پشت اين تيم باشند زيرا ما در دور رفت نتايج مطلوبي نگرفتيم و اکنون به برد در بازي‌هاي برگشت نياز داريم. اگر اسکوچيچ نتواند اين کار را انجام دهد، در بازي‌هاي بزرگ‌تر هم نمي تواند موفقيتي براي تيم ملي کسب کند و جايگاهش را از دست خواهد داد.
او درباره حضور پرسپوليس در فصل بعد ليگ قهرمانان آسيا هم گفت: رفته رفته شرايط پرسپوليس بهتر مي‌شود. ترابي و مغانلو اضافه شده‌اند، آل‌کثير و فرجي به زودي به ليست تيم اضافه مي‌شوند و مصدوماني مانند کنعاني زادگان هم برگشته‌اند و اين‌ها همه نشان مي دهد روز به روز شرايط تيم بهتر مي‌شود و بازيکنان مي توانند حتي در يک کشور ديگر هم نتايج درخشاني را براي هواداران کسب کنند. البته اين که گروه پرسپوليس نسبت به ساير تيم‌هاي ايراني راحت‌تر است دليل نمي شود که بخواهند حريفانشان را دست کم بگيرند و خود را از پيش برنده بدانند. موفقيت، تلاش مي خواهد و بازيکنان پرسپوليس هم موظف به اين کار هستند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد