ايسنا/ مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران ميزباني بحرين در انتخابي جام جهاني را تمام شده دانست و گفت: ايراني‌ها در شرايط سخت و بحراني نتايج خوبي را به دست مي‌آورند. هر گاه خواستند ايران را از مدار خارج کننند، خوب عمل کرديم.
بيژن ذوالفقارنسب درباره برگزاري بازي‌هاي گروه سوم انتخابي جام جهاني به صورت متمرکز در بحرين و اجبار تيم ملي به بازي در اين کشور در آب و هواي گرم و شرجي اين منطقه در اواخر بهار گفت: بازي در بحرين و کشورهاي خليج فارس با بازي در ايران قابل مقايسه نيست. شرايط اين کشورها براي تيم‌هاي غيربومي مناسب نيست. مطمئنا کمتر تيم غير بومي مي‌تواند از تمام ظرفيت‌ها و داشته‌هاي فني خود در چنين آب و هوايي استفاده کند.
وي با اشاره به واگذاري انتخابي جام جهاني به بحرين و همينطور ميزباني ليگ قهرمانان آسيا به عربستان اظهار کرد: با توجه به مشکلات بين‌اللملي اين قبيل اتفاقات براي فوتبال ما رخ داده است. عربستان و بحرين زودتر اقدام کردند و لابي و ديپلماسي قوي‌تري داشتند. به هر صورت اين مسئله زماني شکل گرفت که ما شديدا درگير انتخابات و تغيير و تحولات فدراسيون فوتبال بوديم و کسي از اين قضايا اطلاعي نداشت.
مربي سابق تيم ملي فوتبال ايران با بيان اينکه روزي که ميزباني‌ها تقسيم شد، مسئولان به فکر گرفتن ميزباني براي ايران افتاده‌اند، افزود: هميشه AFC اعضاي عرب زبان بسياري دارد که به نفع کشورهاي خود عمل مي‌کنند. در حال حاضر اين اتفاق افتاده و نمي توان کاري براي تغيير آن کرد. ما هر کاري کنيم مطمئنا بر عليه ما اقدام خواهند کرد و در نظرخواهي‌ها ما در اقليت قرار داريم.
ذوالفقارنسب با بيان اينکه بايد ميزباني بحرين را پذيرفت گفت: بايد به فکر بازي‌هاي مقتدرانه و صعود از اين مرحله باشيم. من خوشبين هستيم که ايراني‌ها در شرايط سخت و بحراني نتايج خوبي را به دست مي‌آورند. تاريخ هم اين را نشان داده است. هر گاه خواستند ايران را از مدار خارج کننند، خوب عمل کرديم.
وي تاکيد کرد: خودمان را مشغول قضيه ميزباني نکنيم چرا که بعيد است نظر خود را تغيير دهند و فرصت بازي در خانه براي ما فراهم شود.
مربي سابق تيم ملي ايران همچنين درباره لزوم برگزاري اردوهايي در کشورهاي گرم‌سير و داراي آب و هواي مشابه با بحرين در آستانه برگزاري مسابقات انتخابي جام جهاني که به طور فشرده در ۱۰ روز برگزار مي‌شود، گفت: در کشور خودمان مکان‌هايي را داريم که شرايط مشابه با بحرين را دارند. کيش، بندرعباس و ... از نظر آب و هوا مشابه بحرين هستند. با توجه به فرصتي که تا زمان برگزاري مسابقات در بحرين باقي مانده مي‌توانيم شرايط لازم را فراهم کنيم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد