آخرين خبر/ رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي با اشاره به اهتمام اين فدراسيون براي رعايت پروتکل هاي بهداشتي در سطح باشگاه ها و اماکن ورزشي، تصريح کرد که ناظران فدراسيون پزشکي ورزشي تا سرحد توان در جهت حفظ سلامت ورزشکاران تلاش خواهند کرد.

دکتر غلامرضا نوروزي با اشاره به اهميت رعايت پروتکل هاي بهداشتي در اماکن و باشگاه هاي ورزشي، گفت: سال ۹۹ در شرايطي رو به پايان است که از ابتداي سال خانواده پزشکي ورزشي در سراسر کشور علاوه بر پيگيري ديگر برنامه ها و امور جاري فدراسيون، با دغدغه مندي در جهت نظارت بر اجراي پروتکل هاي بهداشتي گام برداشت،  در اين رابطه علاوه بر فعاليت گسترده افسران کنترل سلامت در مسابقات ورزشي، ۷۲۰ ناظر کميته نظارت بر سلامت اماکن ورزشي حسب قوانين و مقررات بر روند فعاليت باشگاه هاي ورزشي نيز نظارت داشتند.
دکتر نوروزي با بيان اينکه با اهتمام ستاد مقابله با کرونا در ورزش پروتکل بهداشتي فعاليت باشگاه ها و مراکز ورزشي تهيه شد و از طريق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ابلاغ گرديد، خاطر نشان کرد: اطمينان داريم که باشگاهداران محترم و همچنين ورزشکاران عزيز خود نيز نسبت به اهميت سلامت و همچنين قطع زنجيره انتقال کرونا دغدغه لازم را دارند با اين حال ناظران ما نيز نظارت لازم را در اين خصوص انجام مي دهند.
وي افزود: در وهله اول رعايت پروتکل هاي بهداشتي ضد کرونا در باشگاه هاي ورزشي در بازرسي ها مورد توجه قرار داشته است و در اين باره از ابتداي سال تاکنون بيش از ۲۸ هزار بازرسي از باشگاه هاي ورزشي سطح کشور صورت گرفته است و با هماهنگي ادارات کل ورزش و جوانان در صورت مشاهده تخلف، برخورد قانوني لازم با باشگاه ها صورت گرفته است.
رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي خاطرنشان کرد: فدراسيون پزشکي ورزشي در عين حال ديگر جنبه هاي حفظ سلامت ورزشکاران را مد نظر دارد به عنوان مثال عدم عرضه، تجويز و فروش مکمل و داروها را نيز در باشگاه ها رصد مي کند.
دکتر نوروزي خاطر نشان کرد: از ديگر سرفصل هايي که در اين بازرسي ها مد نظر قرار دارد عضويت ورزشکاران در کميته خدمات درماني فدراسيون پزشکي ورزشي است  چرا که اين کميته فرصتي براي جامعه ورزش است تا در صورت بروز آسيب ديدگي بتوانند از خدمات تخصصي فدراسيون بهره مند شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد