ايسنا/ دارنده مدال‌هاي طلا و نقره جهان با انتقاد از نحوه دعوتش به عنوان عضو کميته فني رقابت‌هاي کشتي آزاد انتخابي تيم ملي نوجوانان، گفت: مدير تيم ملي اين کارها را مي‌کند و مي‌خواهد با اين رفتارها به ما توهين کند.
اکبر فلاح درباره انتصابش به عنوان عضو کميته فني رقابت‌هاي انتخابي تيم ملي کشتي آزاد نوجوانان در رامسر، اظهار کرد: ابتدا جا دارد از آن‌ها که از ما ياد کردند تشکر کنم. اين‌ها بالاخره گفتند از کساني که قديمي شده‌اند يادي کنيم. اما بايد بگويم من چند سال است حتي براي تماشاي کشتي هم به سالن نمي‌روم، بنابراين مسووليتي هم قبول نمي‌کنم. من فقط در باشگاه تمرين مي‌دهم و به فعاليت مربيگري در باشگاه مشغول هستم. اگر فدراسيون کشتي از پيشکسوتان براي تماشاي مسابقات رده‌هاي پايه دعوت کند يا بتواند آن‌ها را مورد تجليل قرار دهد قطعا کار خوبي است چرا که هم پيشکسوتان با ديدن مسابقات حال‌شان خوب مي‌شود و هم نوجوانان و جوانان با ديدن آن‌ها انگيزه مي‌گيرند.
دارنده مدال‌هاي طلا و نقره جهان، با انتقاد از نحوه دعوت فدراسيون کشتي از او براي عضويت در کميته فني رقابت‌هاي انتخابي کشتي آزاد نوجوانان، گفت: من بيش‌تر اوقات در مراسمي که هيات کشتي گيلان براي سالگرد جهان پهلوان تختي برگزار مي‌کند، شرکت مي‌کنم. هر ساله قبل از برگزاري اين مراسم از طرف هيات با من تماس مي‌گيرند و مي‌گويند آيا امسال مي‌توانيد در مراسم ما شرکت کنيد؟ بعد که قبول کردم برنامه‌ريزي‌هاي لازم را براي حضورم در مراسم انجام مي‌دهند. شما ببينيد يک هيات کشتي مي‌داند چطور بايد به افراد احترام بگذارد و اصول آن را رعايت کند اما فدراسيون کشتي هنوز نمي‌داند چطور بايد افراد را دعوت کند.
وي ادامه داد: منطق حکم مي‌کند ابتدا از فدراسيون کشتي تماس مي‌گرفتند و مي‌گفتند آيا شما هستي، نيستي، سالمي يا کرونا گرفتي؟ متاسفانه هيچ تماسي نگرفتند و تنها از طريق واتس آپ، حکم کميته فني را براي من فرستادند. اين توقع زيادي نيست که از فدراسيون کشتي بخواهيم براي دعوت يا انتصاب ديگران، ابتدا با آن‌ها تماس بگيريد و به افراد احترام بگذاريد، آن وقت اگر آن شخص مشکلي نداشت و موافقت کرد، در خبرگزاري‌ها اعلام کنيد که فلاح يا ديگري عضو کميته فني مسابقات شده اند.
فلاح با تاکيد بر اين که از فدراسيون کشتي هيچ تماسي با او براي دعوت به اين رقابت‌ها و يا امکان حضورش در مسابقات گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه تماسي نگرفتند و ديدم در سايت‌ها اعلام کرده‌اند من عضو کميته فني شده‌ام. حتما در ذهن‌شان اين است که خودم بايد بدون هماهنگي راه بيفتم و به مازندران بروم، آن جا دنبال سالن مسابقات بگردم، بعد به نگهبان بگويم من عضو کميته فني مسابقات هستم، اگر به داخل راهم دادند بروم داخل و سر جايم بنشينم! آيا اين منطق يک فدراسيون است؟ مراد محمدي هم حق دارد مثل من از اين کار فدراسيون ناراحت باشد. خود من زماني که سرمربي بودم، کمک‌هايم نيز کنارم مي‌نشستند و مي‌شديم کميته فني مسابقات. کميته فني بايد اعضاي کادر فني تيم ملي باشند چرا که آن‌ها بايد در نهايت پاسخگو باشند، نه اين که کميته فني تشريفاتي بگذارند و اينطور هم برخورد کنند.
دارنده مدال طلاي رقابت‌هاي جهاني ۱۹۹۳ تورنتو، تصريح کرد: اين نحوه برخورد نشان مي‌دهد فدراسيون کشتي خيلي سطح پايين فکر مي‌کند و با اين شکل دعوت کردن نشان دادند خيلي عقب هستيم چرا که هنوز نحوه برخورد و يک دعوت ساده را نمي‌دانند. اگر من را براي تماشاي مسابقات دعوت مي‌کردند خيلي بهتر بود و خوشحال مي‌شدم اما اين که بدون حتي يک تماس براي خودشان حکم بزنند و بعد هم کاري نداشته باشند چطور به محل مسابقات برويم خيلي توهين‌آميز و زشت بود. اين نوع برخورد يعني اين که دعوت‌شان پوچ و الکي بود.
فلاح در ادامه گفت‌وگو با ايسنا، با تاکيد بر اين که عليرضا دبير به عنوان رييس فدراسيون کشتي بايد نظارت بيش‌تري بر نحوه رفتار زيرمجموعه خود داشته باشد، اظهار کرد: عليرضا دبير يک‌بار من را در ابتداي کارش دعوت کرد ساعت ۶ صبح با او در فدراسيون کشتي جلسه بگذارم، از فدراسيون به من زنگ زدند اما به آن‌ها گفتم اگر بخواهم ۶ صبح در جلسه باشم بايد ۴ صبح از خواب بيدار شوم. به همين خاطر دعوت‌شان را قبول نکردم و گفتم نمي‌توانم در اين جلسه حاضر شوم. از اين موضوع ناراحت هم نشدم چرا که حداقل از فدراسيون به من زنگ زدند و من هم محترمانه گفتم نمي‌توانم اما اين‌بار يکي دو روز پيش از واتس آپ پيام دادند که شما عضو کميته فني شده‌ايد و حتي يک زنگ هم نزدند. اين کارها خيلي مبتديانه و کوچک است و آن را توهين به افراد مي‌دانم. اين‌ها با اين کارها مي‌خواهند بگويند ما دعوت کرديم و نيامدند.
وي با انتقاد از محسن کاوه مدير تيم‌هاي ملي کشتي آزاد، گفت: محسن کاوه زماني که مدير تيم‌هاي کشتي تهران بود نيز همين کارها را مي‌کرد. يک دفعه مي‌ديدم اسم من را بدون هماهنگي و اطلاع من به عنوان کميته فني مسابقات انتخاب کرده و داخل سايت‌ها زده‌اند. اين کار نيز کار محسن کاوه است. اين حرکت‌ها را او انجام مي‌دهد. فکر مي‌کنم او مي خواهد با اين کارها به ما توهين کند. من هم مثل مراد محمدي معتقدم اين کار توهين به شعور ما بود و اصلا اين برخوردها را قشنگ نمي‌دانم. اگر من نمي‌خواهم به اين مسابقات بروم به خاطر اين نيست که من رده نوجوانان را کوچک مي‌دانم، بلکه افتخار هم مي‌کنم و همه رده‌هاي سني براي من مهم و ارزشمند هستند، ناراحتي من فقط به خاطر اين شکل برخورد و دعوت‌شان است. من که ابتدا هم گفتم اگر درست هم دعوت مي‌کردند به اين مسابقات نمي‌رفتم چرا که چند سال است اصلا به سالن رقابت‌هاي کشتي نمي‌روم. حداقل درست به ما مي‌گفتند اگر هم قبول نمي‌کرديم رسما اعلام مي‌کردند دعوت کرديم و نيامدند.
دارنده مدال‌هاي طلا و نقره جهان، با بيان اين که بيش از حد به محسن کاوه بها داده شده است، گفت: او بايد بداند اين سمت‌ها هميشگي نيست و حرمت ديگران را بايد حفظ کند. ما از او به عنوان بزرگ‌تر انتظار داريم احترام پيشکسوتان کشتي را نگه دارد نه اين که به اين شکل از آن‌ها دعوت کند. اين طور نيست که او فکر کند تا هميشه در کشتي مي‌ماند و هر طور که مي‌خواهد با ديگران رفتار کند. واقعا ناراحت شدم و اميدوارم ديگر شاهد چنين رفتارهايي نباشيم.
فلاح در پاسخ به اين سوال که کشتي در آستانه المپيک به همدلي بزرگان اين رشته نياز دارد، خاطرنشان کرد: آخر با اين برخوردها از کدام همدلي صحبت مي‌کنيد؟ مسابقات انتخابي آمريکا را ديدم واقعا لذت بردم، هم اخلاق را رعايت کردند و هم به کشتي‌گير و تماشاگر احترام گذاشتند. در کشتي ما يا انتخابي نمي‌گذارند يا با ۲ نفر انتخابي مي‌گذارند يا مثل نوجوانان فرنگي در يک وزن ۵۲ نفر انتخابي مي‌گيرند. آخر اين چه منطقي است که هيچ کس تکليفش را نمي‌داند؟ بايد فيلتري باشد که در نهايت ۱۶ نفر در يک وزن انتخابي بگيرند نه اين که ۵۲ نفر در انتخابي حاضر شوند. بگذريم، صد سال اول سخت است و ان‌شاءالله درست مي‌شود!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد