فارس/ مربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: خواهش مي‌کنم آنهايي که مي گويند موقعيت از دست مي‌دهيم، فشار را از روي بچه‌هاي خط جلوي ما بردارند.
حميد مطهري در نشست خبري پيش از بازي با نساجي اظهار داشت: اميدوارم در سال جديد اين بيمارس منحوس از بين برود و تمام مردم ايران در صحت و سلامت باشند. نساجي براي من تداعي کننده حس خوب و قشنگي است. هوادران پرشوري دارد که هميشه از تيم خود حمايت مي‌کنند. حس خاصي نسبت به نساجي دارم و اميدوارم به جز بازي فردا در ادامه ليگ موفق باشد.
 وي افزود: تمام مسائل فني نساجي را رصد کرده‌ايم و امروز هم آخرين جلسه آناليزمان است تا از حريف شناخت بيشتري به دست آوريم. مي‌دانيم بعد از تغييرات در کادر فني‌اش در چه فازهايي کار مي‌کند. سعي کرديم با توجه به زمان کمي که داشتيم روي حريف کار کنيم. امروز هم تمرين قبل از بازي پرسپوليس برگزار مي‌شود و سعي داريم براي آخرين بار روي نقاط فني کار کنيم تا بتوانيم با يک بازي خوب و قابل قبول به 3 امتياز برسيم.
مربي تيم فوتبال پرسپوليس تصريح کرد: خيلي مي‌بينم در اين روزها مي‌گويند پرسپوليس از موقعيت‌هايش استفاده نمي‌کند، اما 7-6 ماه قبل هم گفتم صبور باشيد، پرسپوليس در آن زمان قهرمان شد و به فينال آسيا صعود کرد. به همين دليل هواداران بايد صبور باشند. تيمي که در آن سيد جلال حسيني، احمد نوراللهي و سرلک در موقعيت گلزني قرار گرفته و گل مي‌زنند، از لحاظ تاکتيکي موفق است. برخي مواقع ضرباتش به گل نمي‌رسد اما خواهش مي‌کنم فشار را از روي بچه‌هاي خط جلوي ما بردارند. 
مطهري ادامه داد: به اين امر واقف هستيم بايد از موقعيت‌هاي خود به بهترين شکل استفاده کنيم و سعي داريم با تلاش و تمرين بيشتر بهتر کار کرده و گل‌هاي خود را هم بيشتر کنيم تا در ادامه ليگ به مشکل نخوريم. 
وي با اشاره به مشکلات مالي تيم پرسپوليس گفت: بچه‌هاي ما با دل و جان کار کردند و مي‌توانم بگويم  جزو تيم‌هايي هستيم که کمترين دريافتي را داشتيم اما هميشه به دليل پيراهن پرسپوليس بچه‌ها زحمت کشيده و تلاش کرده‌اند. هميشه اشاره کرده‌ام بازيکنان ما جنگجو و مبارزه‌جو هستند. ان شاءالله مشکلات مالي هم حل مي‌شود. باشگاه تمام تلاش خود را به کار گرفته و اميدوارم با رفع اين مشکلات مالي بچه‌ها با دغدغه کمتري بازي کنند.
مربي تيم فوتبال پرسپوليس با اشاره به غيبت هواداران پرسپوليس در ورزشگاه‌ها گفت: ارنستو والورده، مربي فصل قبل بارسلونا مصاحبه‌اي کرده و گفته بود واقعا بدون تماشاگر بازي کردن خيلي وحشتناک است. اکنون به آن حرف وي رسيدم. خيلي سخت است هواداران خوبمان را نداشته باشيم. از زماني که کادر فني فعلي پرسپوليس به اين تيم آمد به جز دو بازي هواداران را در اختيار نداشتيم. نقش آنها خيلي مهم است، و اگر بودند کارمان خيلي راحت‌تر مي‌شد. هواداران مي‌توانند به پرسپوليس انرژي داده و تيم را رو به جلو ببرند. متاسفانه ما هم از حضور هواداران در ورزشگاه‌ها محروم بوديم و  جاي آنها خيلي خالي است اما مي‌خواهم انرژي مثبت خود را براي ما بفرستند تا تيم بتواند پرانرژي‌تر باشد.
مطهري تصريح کرد: بازي کردن در ورزشگاه آزادي بدون تماشاگر مثل اکران يک فيلم خوب و باکيفيت در سينما بدون تماشاگر است و اين براي ما خيلي بد است. اميدوارم هواداران مثل هميشه متحد باشند و انرژي‌هاي خوب را از راه دور براي ما بفرستند.
وي در باره فرصت‌سوزي مهاجمان پرسپوليس توضيح داد: اگر در شرايط و بدنه بازي موقعيت درست نکنيد، يا در يک مسابقه فرصتي نداشته و بر حسب اتفاق يک بر صفر برنده شويد، در آن زمان بايد نگران تيم بود. اما وقتي در شکل بازي خود موقعيت‌هاي متعددي به دست مي‌آوريد و طراحي‌هاي گوناگوني براي حمله داريد، جاي نگراني نيست. با تمرکز و تلاش بيشتر اين نقص هم برطرف خواهد شد.
مربي تيم فوتبال پرسپوليس تصريح کرد: هميشه انتقادي که با استدلال و منطق باشد پذيرا هستيم، زيرا آدم‌هايي هستيم که اعتقاد داريم انتقاد خوبي که با استدلال و منطق باشد سبب پيشرفت خواهد شد. نبايد کورکورانه انتقاد کرد، بلکه بايد شرايط کلي پرسپوليس را ديد. اين موضوع براي ما مشکل نيست. فرصت‌هاي زيادي ايجاد مي‌کنيم و در ادامه سعي خواهيم کرد بهتر از آنها استفاده کنيم.
مطهري در باره آخرين وضعيت سيد جلال حسيني گفت: وي با وجود در کوچکي که در همسترينگ خود داشت اکنون مشکلي ندارد و مصدوميت وي برطرف شده است. 
وي درباره وضعيت فرشاد فرجي با توجه به مشکوک بودن وي به کرونا توضيح داد: فرجي مشکوک بوده و بايد بار ديگر آزمايش بدهد تا مشخص شود شرايط فرجي از آن حالت درآمد يا خير، اگر تست وي منفي باشد مي‌توانيم از فرشاد استفاده کنيم در غير اين صورت بار ديگر بايد دوران نقاهت خود را طي کند.
مربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره دليل لو رفتن ترکيب پرسپوليس قبل از مسابقات و دستور مديرعامل باشگاه براي پيگيري اين موضوع توضيح داد: هميشه سعي کرده‌ايم تمرکزمان روي کار خودمان باشد. ارکان و مديريت باشگاه اين موضوع را پيگيري مي‌کند اما در کل بحث قشنگي نيست. ترکيب و آرايش خيلي از تيم‌هاي بزرگ مثل رئال مادريد و بارسلونا قبل از هر بازي مشخص است و اين گونه نيست که بگوييم ترکيب آنها لو رفته، اين مسائل در فوتبال ايران وجود دارد که دوست نداريم چنين باشد اما به عنوان مربي خيلي حساسيتي روي آن نداريم. البته از باشگاه درخواست مي‌کنيم اين اتفاق که قشنگ هم نيست پيگيري شود تا بدانيم چه اتفاقي رخ داده است. در کل پيگيري لو رفتن ترکيب جزو وظايف ما نيست.
مطهري درباره اينکه آيا مسئولان فدراسيون فوتبال به اين باشگاه براي دريافت ويزاي سفر به هند کمک کرده‌اند، گفت: طبق آخرين اطلاعاتي که من دارم باشگاه واقعا براي اين موضوع تنها بوده،‌ تا يکي دو روز قبل حتي فدراسيون فوتبال قدمي براي گرفتن ويزاي ما برنداشته بود اما با پيگيري‌هاي مديرعامل و ارکان باشگاه اين مشکل به حداقل رسيده است.  حداقل انتظار ما اين است به پرسپوليس و تيم‌هاي ديگر که نماينده ايران در آسيا هستند بيشتر اهميت داده شود تا اين چنين مشکلاتي نداشته باشيم. 
وي در باره محروميت يحيي گل محمدي مقابل نساجي گفت: نبايد به عنوان عضو کادر فني پرسپوليس اين موضوع را بگويم اما مي‌توانيد از داوران يا ناظران بازي‌ها بپرسيد. به نظر من کادر فني پرسپوليس کمترين حاشيه را داشته و خيلي جنتلمن برخورد مي‌کنند. صحبت کردن با برگزار  کنندگان مسابقه و داور برخي اوقات اجتناب ناپذير است. در بازي گذشته مقابل پديده محروم بودم اما به جرات مي‌توانم بگويم از 4 کارت زردي که دريافت کرده‌ام، سه کارت منصفانه نبوده است. 
مربي تيم فوتبال پرسپوليس تصريح کرد: از داروان چهارم و ناظران بازي‌ها درخواست مي‌کنم با وجود اينکه مي‌دانم خيلي شرافتمندانه کار مي‌کنند، دقت بيشتري داشته باشند. دوست دارم منصفانه و ريزبينانه‌تر دقت کنند تا تيم‌ها دچار مشکل نشوند. يحيي گل محمدي فردا محروم است و اميدوارم اين اتفاقات فردا نيفتد.
مطهري در باره ديدار پرسپوليس در مقابل بندر شاهين عامري در جام حذفي توضيح داد: همه حريفان قابل احترام هستند، نسبت به شاهين شناخت نداريم، اما بوشهر هميشه فوتبال و مردمان خوب و ميهمان‌نوازي داشته است. اميدوارم در آن مسابقه هم بازي خيلي خوبي داشته باشيم هر چند تاريخ آن هنوز مشخص نشده است. پرسپوليس در همه جام‌ها مدعي است.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد