ايسنا/ شيخ سلمان در حاشيه نشست کميته اجرايي فيفا از کشورهايي که ميزباني ليگ قهرمانان و انتخابي را بر عهده گرفتند تشکر کرد.
به نقل از سايت AFC، شيخ سلمان رئيس AFC  در جلسه کميته اجرايي AFC در منامه بحرين گفت که بالاترين استانداردها و پروتکل هاي بهداشتي اجرا شده در ليگ قهرمانان آسيا ۲۰۲۰ در دوحه  قطر، يک طرح جامع است که در سال ۲۰۲۱ نيز ارائه مي‌شود. او همچنين از علاقه کشورها براي ميزباني متمرکز مسابقات مقدماتي آسيا، ليگ قهرمانان آسيا و جام AFC تشکر کرد.
شيخ سلمان گفت: اتمام موفقيت آميز ليگ قهرمانان آسيا در سال ۲۰۲۰ الگويي به ما داده است تا با اطمينان بيشتري به سال ۲۰۲۱ نزديک شويم و بايد از فدراسيون فوتبال قطر، مقامات قطر و متخصصان پزشکي به خاطر تعهد و پشتيباني آنها تشکر کنيم. قدرداني صميمانه ما همچنين بايد از همه انجمن هاي عضو باشد که توافق کرده اند در هفته ها و ماه هاي آينده مسابقات تيم هاي ملي و باشگاهي ما را برگزار کنند. براي ما بسيار مهم بود که به جهانيان نشان دهيم فوتبال آسيا آماده بازگشت است. بايد نشان دهيم که AFC در حال حاضر بهترين موقعيت ممکن براي ارائه مسابقات ايمن را دارد.
در ابتدا شيخ سلمان از جياني اينفانتينو، رئيس فيفا که در جلسه در بحرين حضور داشت، تشکر کرد.
نکات برجسته اين نشست به شرح زير است:
کميته اجرايي AFC ضمن تأييد تاريخ جديد از ۴ تا ۱۷ آوريل ۲۰۲۲، به اعطاي حق ميزباني مسابقات جام ملت هاي آسيا ۲۰۲۰ آسيا به فوتبال ازبکستان براي سال ۲۰۲۲ راي داد. مسابقات جام ملت هاي آسيا  زير ۱۷ سال آسيا ۲۰۲۲  نيز به ميزباني اندونزي برگزار مي شود.
اعضا همچنين در مورد تصميم فيفا در مورد تعليق فوري فدراسيون فوتبال پاکستان (PFF) با توجه به وقايع اخير در مقر فدراسيون در لاهور که طي آن گروهي از معترضان به دفاتر حمله کردند مطلع شدند.
کميته اجرايي AFC همچنين در مورد وضعيت مالي توضيح داد و آخرين شرايط را اعلام کرد.
همچنين تصميم گرفته شد که سي و يکمين کنگره AFC همزمان با جوايز سالانه AFC در دوحه قطر در نوامبر ۲۰۲۱ برگزار شود.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد