ايسنا/ خوزستان تيم فوتبال العين که يک تيم در شهر العين امارات و از قدرتمندترين تيم‌هاي غرب آسيا و امارات متحده عربي است، در پلي آف آسيا بايد به مصاف فولاد ايران برود.
تيم العين که روز شنبه، ۲۱ فروردين ماه بايد رو در روي فولاد قرار بگيرد، در آخرين بازي خود در فصل جاري ليگ امارات شکست خورده و از ۲۳ بازي انجام داده به ۳۷ امتياز رسيده است. العين که امسال عملکردش با افت و خيز همراه بوده است، با تيم صدرنشين جدول ۱۶ امتياز فاصله دارند و اين در حالي است که اين تيم تنها سه بازي تا پايان فصل دارد و با اين شرايط کسب سهميه آسيايي براي فصل بعد، دور از انتظار است.
هدايت تيم العين بر عهده پدرو امانوئل سرمربي آنگولايي و نسبتا جوان است. او که سابقه هفت سال بازي در پورتو را دارد، مربيگري اش را از همين تيم پرتغالي آغاز کرد. او سپس به تيم آلمرياي اسپانيا رسيد که مالکيت آن با وزير ورزش عربستان است. امانوئل همچنين يک دوره کوتاه در التعاون عربستان مربيگري کرد و حالا در العين مشغول به فعاليت است. دستياران او، آناليزور و فيزيوتراپيست تيم العين نيز پرتغالي هستند و تنها آندره گالوه برزيلي به عنوان مربي بدنساز در اين تيم حضور دارد.
همچنين خالد عيسي، محمد سعيد بوسندة، إبراهيم الکعبي، حمد المنصوري، محمد فايز، إيريک مانديز، سيف غازي، مهند سالم العنزي، تسوکاسا شيوتاني، محمد شاکر، خالد علي وسعيد جمعة، عبد الله سمير، سعود العبري، أحمد برمان، يحيي نادر، محمد هلال، ناصر الشکيلي، علي البلوشي، محمد عباس، کايو کانيدو، عمر ياسين، خالد الحساني، أحمد القطيش، خالد البلوشي، بندر الأحبابي، فهد حديد، خالد السعدي، عيسي خلفان و لابا کودجو، ليست آسيايي العين براي بازي با فولاد است.
پدرو امانوئل باتوجه به سرباز شدن چند بازيکن تيمش، مقابل فولاد از چند بازيکن جوان که براي اولين بار در رقابت‌هاي آسيايي پا به ميدان مي‌گذارند، استفاده خواهد کرد. ضمن اين که ايريک مانديز و عمر ياسين نيز دو بازيکن خارجي جديد العيني ها براي مصاف با فولاد هستند.
العين که يکي از تيم‌هاي مطرح قاره آسيا بوده است، قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا را به عنوان مهمترين عنوان در کارنامه دارد. اين باشگاه اماراتي همچنين عنوان نايب قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا در سال ۲۰۰۵ و ليگ قهرمانان آسيا در سال ۲۰۱۶ را هم در کارنامه دارد.
اين تيم اماراتي در فصل ۲۰۱۸ و در جام باشگاه‌هاي جهان نيز موفق شد، به نايب قهرماني برسد. اين تيم تاکنون ۱۳ بار در بالاترين سطح ليگ امارات به قهرماني رسيده ‌است. همچنين باشگاه العين سابقه هفت قهرماني در جام رييس دولت امارات، چهار قهرماني در سوپر جام امارات و يک قهرماني در جام اتصالات امارات را در کارنامه افتخارات خود دارد.
همچنين قلعه جهيل به عنوان نماد باشگاه العين در نظر گرفته شده است زيرا نمايشگر تاريخچه اين شهر اماراتي است. اين نماد در سال ۱۹۸۰ رسما به عنوان يک لوگو براي اين باشگاه مشخص شد. العين امارات به دليل قهرماني در ليگ قهرمانان آسيا در سال ۲۰۰۳، يک ستاره را بر لوگو تيم خود چسبانده است. مديرعاملي اين باشگاه اماراتي را نيز محمد بن زايد آل نهيان بر عهده دارد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد