ورزش 3/ شکست پورتو مقابل چلسي در شبي که آنها مهدي طارمي و سرجيو اوليويرا را به دليل محروميت در اختيار نداشتند، باعث واکنش هاي زيادي شد.
ديدار رفت از مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا بين چلسي و پورتو در استاديوم رامون سانچز پيسخوان شهر سويا اسپانيا برگزار شد. اين بازي در شرايطي به سود شاگردان توخل به پايان رسيد که اين بندرنشينان پرتغالي بودند که نيمه نخست را بهتر آغاز کردند و فرصت هاي متعدد گلزني را از دست دادند.
شاگردان سرجيو کونسيسائو که در اين مسابقه دو مهره کليدي خود يعني سرجيو اوليويرا و مهدي طارمي را به دليل محروميت در اختيار نداشتند، در نيمه نخست 8 بار به سمت دروازه ادوارد مندي شوت زدند که در مقابل سد محکمي قرار گرفتند و برخلاف جريان بازي اين ميسون مونت بود که قدر پاس جورجينيو را دانست و دروازه پورتو را باز کرد. تنها شوت بازيکنان چلسي در نيمه نخست وارد دروازه پورتو شد و اين نيمه علي رغم برتري شاگردان کونسيسائو با يک گل به سود چلسي به پايان رسيد.
اما در نيمه دوم بازي نسبتا پاياپايي را از دو تيم شاهد بوديم و حملات پورتو راه به جايي نبرد و اين بار نيز چلسي بود که در دقيقه 85 توسط بن چيل ول گل دوم و برتري بخش را وارد دروازه پورتو کرد تا آبي هاي لندن با يک پيروزي شيرين، گام بلندي را براي کسب مجوز حضور در مرحله نيمه نهايي کسب کنند.
با وجود اينکه پورتو ديدار رفت را با 2 گل به حريفش واگذار کرد، اما هواداران اين تيم با وجود کسب اين نتيجه نااميد نشده و در انتظار بازي برگشت و کامبک پورتو هستند. مهدي طارمي که در بازي با يوونتوس از زمين مسابقه اخراج شد و اين ديدار را از دست داد، اميد اصلي گلزني بندرنشينان در بازي برگشت است.
هواداران پورتو در فضاي مجازي يکي از علل اصلي شکست مقابل چلسي را غيبت طارمي در اين بازي عنوان کردند. تعداد زيادي از طرفداران اين تيم پرتغالي اميدوارند که طارمي درخشش مقابل يوونتوس را در بازي با چلسي نيز تکرار کند. او که در 8 ديدار گذشته تيمش پايش به گلزني باز نشده، هفته آينده اين فرصت را در اختيار دارد تا با گلزني مقابل شاگردان توخل و جبران نتيجه بازي رفت، پورتو را راهي ديدار نيمه نهايي کند. جايي که آنها بايد با برنده ديدار رئال مادريد و ليورپول ديدار کنند.
اما غيبت مهدي طارمي و شکست پورتو، بازتاب هاي زيادي در توئيتر داشت. عده اي از هواداران پورتو اعتقاد دارند که طارمي مي تواند در بازي برگشت، نتيجه را جبران کند و عده ديگري از علاقه مندان به فوتبال، با ديد طنز با ماجرا برخورد کرده و توئيت هاي فاني از جمله هفت تيرکشي طارمي مقابل چلسي در بازي برگشت را ارسال کرده اند :
طرح يکي از هواداران پورتو که براي بازگشت طارمي در بازي انتقامي در سانچس پيسخوان لحظه شماري مي‌کند.
پورتو 9 شانس گل داشت و چلسي 5 موقعيت و البته گل چيلول هم از يک موقعيت عالي در نيادمد.پورتو شوت به چارچوبهاي بيشتري داشت.اوليويرا و طارمي با هم روي 38 گل اين فصل نقش داشته‌اند و 43 درصد گلهاي تيم در ليگ قهرمانان را به ثمر رسانده‌اند.غيبت خردکننده‌اي بود.
اسکواکا به مقايسه مثلث تهاجمي دو تيم پرداخته است.مونت،ورنر و زياش در مقابل طارمي ، مارگا و اوليويرا.
پورتو تلاش زيادي در حمله داشت اماهميشه دو مهاجم پورتو اسير 4-5 مدافع چلسي بودند. غيبت سرجيو اوليويرا و طارمي لطمه شديدي به پورتو زد .
توييتر هواداري پورتوييستا:طارمي در دور برگشت هت‌تريک مي‌کند.
صحنه مشکوک بازي که بازيکنان پورتو اعتقاد به پنالتي روي مارگا داشتند . يکي کوت کرده و کنايه زده که کارو به کاردان بسپارين.پنالتي فقط با طارمي .
توييتهاي نياز کينسلا خبرنگار گل‌دات‌کام و اشاره به اهميت حضور طارمي در ترکيب پورتو
اين هم کنايه‌اي بامزه به سرخيو کونسيسائو سرمربي پورتو : من طارمي را کم داشتم که اينچنين خود را به زمين بيندازد!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد