ایرنا/ استقلال و ذوب‌آهن برای ششمین بار در جام حذفی به یکدیگر برخورده‌اند و باید دید در نهایت کدام تیم به دور یک چهارم نهایی صعود خواهد کرد.
قرعه‌کشی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام حذفی فوتبال ایران روز گذشته(چهارشنبه) برگزار شد و ۱۶ تیم حاضر در این مرحله رقبای خود را شناختند. در یکی از حساس‌ترین بازی‌ها استقلال باید در ورزشگاه آزادی از ذوب‌آهن پذیرایی کند.
آبی پوشان تهرانی در حالی به مصاف نماینده اصفهان می‌روند که تاکنون در جام حذفی پنج بار با این تیم روبرو شده‌اند که ماحصل آن سه پیروزی و دو شکست در مجموع است. در ضمن از پنج رویارویی قبلی سه بار، تکلیف تیم برنده در ضربات پنالتی مشخص شده است.
در سال ۱۳۸۱، مسابقات به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شد. دو تیم در دور یک چهارم نهایی به پست هم خوردند. بازی رفت در اصفهان بدون گل تمام شد اما در دیدار برگشت این تیم استقلال بود که با نتیجه سه بر یک از سد حریف خود گذشت و به نیمه‌نهایی صعود کرد.
در سال ۱۳۸۶ ذوب‌آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان استقلال بود. این بازی درست مانند امسال، در مرحله یک هشتم به انجام رسید. تلاش ۱۲۰ دقیقه‌ای ۲ تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به اتمام رسید ولی در ضربات پنالتی استقلال با درخشش خیره‌کننده وحید طالب‌لو از سد میزبان خود گذشت و در نهایت قهرمان شد.
۶ سال بعد بازهم در اصفهان و این بار در مرحله یک چهارم نهایی شاهد رقابت ذوب و استقلال بودیم. این بار هم نماینده پایتخت‌نشین بود که با گلزنی جی لوید ساموئل فقید موفق شد از سد سفید و سبزها بگذرد و راهی مرحله بعدی شود. یک سال بعد مجددا همین اتفاقات تکرار شد ولی این بار ذوب‌آهن بود که در ضربات پنالتی بر استقلال چیره شد و راهی دور نیمه‌نهایی شد. این بازی در ۱۲۰ دقیقه با تساوی ۲ بر ۲ خاتمه پیدا کرد و در ضربات پنالتی، تیم اصفهانی با نتیجه سه بر صفر به پیروزی رسید. اشک‌های محسن فروزان بعد از شکست استقلال جزو نکات فراموش نشدنی آن مسابقه است.
نهایتا مهمترین و آخرین جدال این ۲ تیم در جام حذفی به سال ۱۳۹۵ برمی‌گردد. ۲ تیم در مسابقه فینال و در شهر خرمشهر به مصاف هم رفتند که بعد از تساوی یک بر یک در اوقات معمول و اضافه، این ذوب‌آهن بود که در ضربات پنالتی با نتیجه پنج بر چهار، آبی‌پوشان تهرانی را شکست داد و به مقام قهرمانی با یحیی گل‌محمدی رسید.
حالا برای دومین بار در مرحله یک هشتم نهایی و برای اولین بار در تهران قرار است ۲ تیم به صورت تک بازی به مصاف هم بروند. در تنها جدال ۲ تیم در تهران که بازی برگشت سال ۱۳۸۱ بود، استقلال با نتیجه سه بر یک به برتری دست پیدا کرد. حالا اما حدود ۱۹ سال از آن رقابت گذشته است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید