طرفداري/ پيروزي پرسپوليس برابر گوا، بيش از 3 امتياز براي اين تيم ارزش داشت. 
پرسپوليس ايران و گواي هند در چهارمين بازي از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف هم رفتند که اين بازي با نتيجه 4 بر 0 به سود پرسپوليس به پايان رسيد.
پرسپوليس در اين بازي تغييرات زيادي داشت. ترکيب اوليه سرخ ها به شرح زير بود:
بوژيدار رادوشويچ، سيدجلال حسيني، محمد حسين کنعاني، علي شجاعي، مهدي شيري، ميلاد سرلک، محمد شريفي، اميد عاليشاه، مهدي ترابي، شهريار مغانلو و عيسي آل کثير
در اين بازي بر خلاف بازي هاي گذشته، بوژيدار رادوشوويچ گلر پرسپوليس بود. سيدجلال حسيني و محمدحسين کنعاني زادگان در قلب دفاع حضور داشتند. مهدي شيري به جاي سيامک نعمتي در پست دفاع راست بازي کرد. علي شجاعي جانشين وحيد اميري در پست دفاع چپ شد. ميلاد سرلک و محمد شريفي در پست هافبک دفاعي بازي کردند. اميد عاليشاه به جاي احسان پهلوان، وينگر راست پرسپوليس بود و مهدي ترابي نيز همچون بازي هاي گذشته وينگر چپ تيم بود. شهريار مغانلو و عيسي آل کثير نيز در نوک خط حمله حضور داشتند.
پرسپوليس اين بازي را هجومي آغاز کرد و سعي کرد اشتباه دو بازي قبلي را انجام ندهد. سرخ ها در دقيقه 24 توسط شهريار مغانلو گل اول را زدند تا زير فشار خارج شوند. در ادامه حملات پرسپوليس ادامه داشت و نيمه اول به بهترين شکل ممکن به پايان رسيد. يک پنالتي براي پرسپوليس گرفته شد و مهدي ترابي موفق شد گل دوم را در دقيقه 42 به ثمر برساند و خيال همه را از اين بازي راحت کند.
در نيمه دوم يحيي که خيالش از اين بازي راحت شده بود، چند تعويض کرد و به بازيکنان اصلي تيمش استراحت داد. در دقيقه 47 عيسي آل کثير خيلي زود موفق شد دروازه گوا را باز کند و حساب کار 3-0 شد. در ادامه نيز کمال کاميابي نيا روي اشتباه خط دفاع حريف، گل چهارم را به ثمر رساند و يحيي هم از آن ور با تعويض هايش حسابي تيم را تغيير داده بود و بازيکنان جديد نيز در ادامه سعي داشتند که خودي نشان بدهند اما پرسپوليس نيمه دوم را به شکل تمريني ادامه داد و سعي بر مديريت بازي داشتند که موفق نيز شدند.
همانطور که در ابتدا عرض کردم، اين بازي فارغ از 3 امتياز، دستاوردهاي بيشتري براي يحيي و تيمش داشت. در ادامه برخي از اين دستاوردها را با هم مرور مي کنيم.
روحيه، 100 درصد 
پرسپوليس با اين پيروزي پر گل، روحيه اش از گذشته نيز بالاتر رفت و اين اتفاق خوبي براي سرخ ها است تا در بازي هاي آينده با روحيه بالاتر بازي کنند و همچنين به همين روحيه به ايران برگردند و در ليگ برتر بازي کنند. همچنين دو مهاجم اصلي پرسپوليس يعني شهريار مغانلو و عيسي آل کثير در اين بازي گلزني کردند و اين تاثير به شدت مثبتي روي روحيه اين دو بازيکن خواهد داشت. خصوصا آل کثير که تاکنون در مسابقات امسال گل نزده بود و خودش هم نيز کلافه و خسته شده بود. حالا با اين گل، او نيز با روحيه و نشاط بيشتري در آينده بازي خواهد کرد.
صدرنشيني، اقتدار و خيالي که راحت شد
سرخ ها با اين پيروزي و کسب اين سه امتياز ديگر دغدغه صعود ندارند و صعود خود را 99% قطعي کرده اند. پرسپوليس با 12 امتياز در صدر جدول گروه قرار دارد و حالا با آرامش خاطر در دو بازي آينده به مصاف الريان و الوحده خواهد رفت. اين در حالي است که در ساير گروه ها، تيم ها با بيشترين فشار و استرس به دنبال کسب نتيجه هستند و مي خواهند صعود کنند اما پرسپوليس سرنوشت گروه ها در همين هفته هفته چهارم مشخص کرده است.
استراحت به نيروهاي اصلي، بازي دادن به ساير بازيکنان
ريسک يحيي جواب داد. در حالي که تصور مي شد بعضي از بازيکنان نتوانند در پست هاي خود عملکرد خوبي داشته باشند، اين اتفاق رخ نداد و در عين نتيجه گيري، فشار زيادي هم به تيم اصلي نيامد و بعضي از بازيکنان حسابي استراحت کردند.
دقايقي که بازيکنان اصلي پرسپوليس در اين بازي به ميدان رفتند:
حامد لک: استراحت کامل / سيدجلال حسيني: يک نيمه / محمدحسين کنعاني زادگان: 70 دقيقه / سيامک نعمتي: استراحت کامل / وحيد اميري: 20 دقيقه / احمد نوراللهي: استراحت کامل / کمال کاميابي نيا: يک نيمه / مهدي ترابي: يک نيمه / احسان پهلوان: يک نيمه / شهريار مغانلو: 56 دقيقه / عيسي آل کثير: 64 دقيقه
 از تيم اصلي پرسپوليس تنها کنعاني زادگان 70 دقيقه بازي کرد و 3 بازيکن کامل استراحت کردند و 4 بازيکن نيز تنها يک نيمه بازي کردند. بازيکنان اصلي پرسپوليس حالا با توان و انرژي بيشتري مي توانند در دو بازي باقي مانده حضور پيدا کنند.
اما يحيي گل محمدي در اين بازي به بازيکناني که فرصت زيادي در ليگ قهرمانان پيدا نکرده بودند نيز فرصت داد.
دقايقي که بازيکنان ذخيره در ميدان بازي کردند:
بوژيدار رادوشوويچ: 90 دقيقه / مهدي شيري: 90 دقيقه / علي شجاعي: 90 دقيقه / محمد شريفي: 90 دقيقه / اميد عاليشاه: 90 دقيقه / ميلاد سرلک: 90 دقيقه / مهدي عبدي: 34 دقيقه / محمدمهدي مهدي خاني: 26 دقيقه
حالا بازيکنان ذخيره پرسپوليس اين ذهنيت را دارند که آن ها نيز در موفقيت هاي تيم نقش دارند و اين روي روحيه آن ها تاثير مثبت مي گذارد. (البته اميد عاليشاه و ميلاد سرلک جزو بازيکناني هستند که نسبت به سايرين بيشتر بازي کرده اند و حتي مي شود آن ها را به عنوان بازيکن اصلي قلمداد کرد)
زوج آل کثير - مغانلو، هماهنگ تر از هميشه
هنوز عيسي آل کثير درست با تيم خصوصا با مهاجم و هافبک جديد تيم (مغانلو و ترابي) جفت و جور نشده بود که بسياري از عدم تناسب دو مهره هجومي پرسپوليس با هم مي گفتند. خيلي ها نيز نظر داشتند که بهتر است در پايان فصل با يکي از آن ها خداحافظي شود. اما اين بازي نشان داد که آل کثير و مغانلو خوب با هم هماهنگ شده اند و اگر چند هفته ديگر نيز بازي کنند، احتمالا اين هماهنگي بيشتر نيز مي شود. حال هواداران پرسپوليس اميدوارتر از گذشته هستند و ديگر غصه گل نکردن توپ هاي ساده و معمولي را نمي خورند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد