ميزان/ شاگردان خطيبي بعد از برگزاري چهارمين هفته ليگ قهرمانان آسيا، موفق به کسب اولين پيروزي خود شدند.
تيم فوتبال تراکتور به واسطه قهرماني در جام حذفي ايران به صورت مستقيم راهي ليگ قهرمانان آسيا شد. پرشور‌ها در گروه B ليگ قهرمانان آسيا با شارجه امارات، پاختاکور ازبکستان و نيروي هوايي عراق همگروه هستند و رقابت‌هاي خود را در شارجه امارات برگزار مي‌کنند. شاگردان خطيبي بعد از برگزاري دو هفته از مرحله گروهي، هنوز موفق به کسب پيروزي نشده‌اند.
*تعويض برد با تساوي
تراکتور در هفته اول مقابل پاختاکور ازبکستان قرار گرفت. پرشور‌ها با وجود اينکه از حريف خود با نتيجه دو بر صفر پيش افتادند در نهايت به تقسيم امتيازات رضايت دادند. در ديگر بازي اين گروه، شارجه امارات با نتيجه يک بر صفر نيروي هوايي عراق را شکست داد تا صدرنشين هفته اول گروه دوم باشد.
نتايج کامل بازي‌هاي هفته اول گروه دوم به شرح زير است:
پاختاکور ۳- ۳ تراکتور
شارجه امارات يک - صفر نيروي هوايي عراق
*قحطي گُل در هفته دوم
در هفته دوم نيروي هوايي و پاختاکور ازبکستان به تساوي بدون گل رضايت دادند تا بهترين فرصت براي صدرنشيني تراکتور به دست بيايد. با اين همه در بازي دوم گروه B ميان تراکتور و شارجه گلي رد و بدل نشد تا نماينده امارات با چهار امتياز صدرنشين گروه باشد. رد و بدل نشدن گل در هفته دوم، بيشتر از همه به نفع نماينده امارات بود. تا اينجاي کار با چاشني شانس شاگردان العنبري را در صدر نگه داشته است.
نتايج کامل بازي‌هاي هفته دوم گروه دوم به شرح زير است:
نيروي هوايي عراق صفر - صفر پاختاکور ازبکستان
تراکتور صفر - صفر شارجه امارات
*اخباري؛ قهرمان مساوي‌هاي تراکتور
در هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا، تراکتور با هزار اميد و آروز مقابل نيروي هوايي عراق قرار گرفت تا اولين بردش را کسب کند. با اين همه تک موقعيت‌هاي تراکتور از دست رفت. نماينده عراق که از همام طارق بازيکن سابق استقلال در ترکيبش بهره گرفته بود، موقعيت‌هاي خطرناکي روي دروازه نماينده ايران ايجاد کرد. شايد اگر عملکرد درخشان محمدرضا اخباري شکل نمي‌گرفت، اشتباهات عجيب مدافعان پرشور‌ها نتيجه تلخي را براي نماينده ايران ايجاد مي‌کرد. گلر تراکتور به واسطه عملکردش در پايان بازي به عنوان بهترين بازيکن زمين انتخاب شد. در ديگر بازي گروه شارجه به واسطه عملکرد عالي کايو مهاجم برزيلي‌اش، پاختاکور را به زانو درآورد. دو پاس گل و يک گل سهم کايو، از پيروزي ۴ بر يک تيمش بود.
نتايج کامل بازي‌هاي هفته سوم گروه دوم به شرح زير است:
نيروي هوايي عراق صفر- صفر تراکتور ايران
شارجه امارات ۴ - يک پاختاکور ازبکستان
*کسب اولين پيروزي
بازي‌هاي هفته چهارم گروه B ليگ قهرمانان آسيا روز جمعه ۳ ارديبهشت ماه سال جاري برگزار شد. تراکتور با نتيجه يک بر صفر از سد نيروي هوايي عراق عبور کرد و  اولين پيروزي خودش را کسب کرد. در ديگر بازي اين گروه دو تيم پاختاکور و شارجه به تساوي يک بر يک رضايت دادند. معادلات اين گروه حداقل در هفته چهارم به سود شاگردان خطيبي پيش رفت.
نتايج کامل بازي‌هاي هفته چهارم گروه دوم به شرح زير است:
نيروي هوايي عراق صفر - يک تراکتور ايران
شارجه امارات يک - يک پاختاکور ازبکستان
*وضعيت جدول
با برگزاري هفته چهارم مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا، شارجه امارات با کسب ۸ امتياز صدرنشين گروه B است. از سوي ديگر تراکتور با ۶ و پاختاکور با ۳ امتياز در رده‌هاي بعدي قرار دارند. با اين وضعيت احتمال صعود نماينده امارات به عنوان تيم اول گروه خيلي زياد است با اين همه شاگردان خطيبي بايد در هر دو مسابقه براي بقا در ليگ قهرمانان بجنگند تا سهميه ايران از دست نرود.
*برنامه هفته پنجم:
بازي‌هاي هفته پنجم گروه B ليگ قهرمانان آسيا روز دوشنبه ۶ ارديبهشت سال جاري برگزار مي‌شود. تراکتور در اين روز به مصاف پاختاکور مي‌رود. شاگردان خطيبي مقابل نماينده ازبکستان کار آساني ندارند، چرا که اين بازي براي آنها حکم مرگ و زندگي را دارد. در ديگر بازي اين گروه شارجه مقابل نيروي هوايي عراق قرار مي‌گيرد. بعيد به نظر مي‌رسد که نماينده امارات براي پيروزي در اين مسابقه کار سختي داشته باشد.
تراکتور ايران- پاختاکور ازبکستان ساعت برگزاري ۱۹:۳۰
نيروي هوايي عراق - شارجه امارات ساعت برگزاري ۲۲:۳۰
*نتيجه گيري:
تراکتور در دور رفت مقابل پاختاکور عملکرد بسيار خوبي داشت و حتي تا آستانه کسب سه امتياز هم پيش رفت. بنابراين تراکتور از نظر فني توانايي پيروزي مقابل پاختاکور را دارد. از سوي ديگر بعد از کسب اولين بُرد پرشورها، روحيه خوبي به اين تيم تزريق شده است. شاگردان خطيبي با تکيه به تجارب دور رفت بايد به دنبال کسب دومين پيروزي خود باشند.
در همين حال نبايد از فرصت طلبي پاختاکوري‌ها غافل شد. به ويژه که بازي هفته پنجم براي نماينده ازبکستان حکم مرگ و زندگي دارد.  اين در حالي است که طبق قانون جديد ليگ قهرمانان آسيا ۴۰ تيم در رقابت‌ها حضور دارند. با اين فرمت جديد ۵ صدرنشين و فقط سه تيم دوم برتر راهي مرحله حذفي خواهند شد. از ميان ۵ تيمي که رتبه دوم گروه‌هاي خود را به دست مي‌آورند، فقط سه تيمي که از نظر امتيازي بهتر از دو تيم ديگر باشند، مجوز حضور در دور حذفي را به دست مي‌آورند. با اين وضعيت شاگردان خطيبي بايد هر چه زودتر به دنبال کسب امتيازات بيشتر باشند تا صعودشان با، اما و اگر مواجه نشود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد