خبرآنلاين/ رياست باشگاه رئال مادريد در خصوص سوپرليگ اروپا مدعي شد که اين رقابت به زودي برگزار مي شود و تيم‌ها نمي‌توانند به راحتي از اين رقابت کنار بکشند.
فلورنتينو پرس در آخرين مصاحبه خود باز هم به دفاع از ايده «سوپرليگ اروپا» پرداخت و مدعي شد هنوز تيم‌ها و اعضا درون اين رقابت هستند و هيچ کس از حضور در سوپرليگ انصراف نداده است و طبق قرارداد نمي‌توانند به راحتي اين کار را انجام دهند.
پرس گفت: سوپرليگ هنوز وجود دارد و اعضا هنوز در آن هستند. ما بايد چندين هفته به خودمان وقت بدهيم تا تفکر کنيم زيرا با خشونت برخي افراد مواجه شديم. افرادي که نمي‌خواهند سود خودشان را از دست بدهند و به همين دليل با پروژه ما مخالفت مي‌کنند.
وي ادامه داد: باشگاه‌ها قراردادي را امضا کردند و نمي‌توانند سوپرليگ را ترک کنند. برخي از آنها گفتند به دليل فشارهاي خارجي سوپرليگ را ترک مي‌کنند ولي اين پروژه يا پروژه‌اي شبيه به اين قطعاً در آينده رخ خواهد داد و اميدوارم اين اتفاق به زودي انجام شود.
رياست باشگاه رئال مادريد اظهار داشت: هيچ کدام از اخبار منتشر شده درست نيست. بانک «جي پي مورگان» زمان درخواسته کرده تا فکر کند مثل 12 باشگاه ديگر. سوپرليگ در زودترين حالت ممکن برگزار خواهد شد اما بايد ابتدا در خصوص پروژه به مردم توضيح دهيم زيرا برخي هستند که به خاطر حفاظت از سود خودشان اين پروژه را زير سوال مي‌برند.
وي ادامه داد: اول از همه ما به يک سيستم سخت‌گير فيرپلي مالي و اقتصادي نيازمنديم که اجازه دهد همه به صورت برابر با هم رقابت کنند و اين گونه نشود که يک باشگاه خودمختاري مثل الان يک اقتصاد ويژه داشته باشد. اگر ميلياردرها وارد اين فضا شوند رقابت در فوتبال به شدت سخت خواهد شد به اين دليل ما نياز داريم که بفهميم پول هر کسي از کجا مي‌آيد و بايد شفافيت مالي وجود داشته باشد.
پرس گفت: الان ما زمان داريم تا تلاش کنيم به مردم توضيح دهيم که چرا اين پروژه يک رقابت بسته براي چند تيم مشخص نيست.ما نياز داريم که بفهميم اين سودها از کجا به فوتبال واريز مي شود و اسپانسرها دقيقا در کجا سرمايه گذاري مي‌کنند.
رياست باشگاه رئال مادريد تصريح کرد: لاليگا يک جلسه‌اي گرفته بدون حضور بارسلونا، اتلتيکو و رئال. بيشتر بودجه و پول رقابت اسپانيا از حضور اين 3 تيم بدست مي‌آيد و اين حقيقت ماجراست. حمله بردن به تيم‌هايي که باعث سود شما شده‌اند کار درستي نيست.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد