خبر ورزشي/ تيره روزي هاي صنعت نفت در ليگ برتر ادامه دارد و اين تيم در هفته بيست و يکم بازي ها در برابر گل گهر با تک گل علي عليزاده شکست خورد.
سقوط تا رده دهم جدول در حالي که اين تيم در نيم فصل نخست بازي ها يکي از تيم هاي بالاي جدول بود و اميد به کسب سهميه داشت نشان مي دهد صنعت نفت افت فاحشي داشته است. البته اين خيلي عجيب نيس. صنعت نفت فصل گذشته هم در دور برگشت خيلي بد نتيجه گرفت بطوريکه در جدول رده بندي دور برگشت پانزدهم شد و اگر نتايج دور رفت نبود به دسته اول سقوط مي کرد.
بدون شک يکي از دلايل افت صنعت نفت مي تواند مشکلات مالي باشد. اين تيم ۳۰ درصد دريافتي داشته و در حالي که هفته هاست مي گويند ۱۲.۵ ميليارد جديد از سوي وزارت نفت به اداره کل ورزش و جوانان کمک شده تا اين پول را براي صنعت نفت هزينه کند هنوز درصد جديدي به حساب بازيکنان واريز نشده است! اين در حالي است نفت مسجد سليمان ديگر تيم نفتي که قرار شد اين فصل با بودجه وزارت نفت اداره شود ۵۰ درصد به بازيکنانش پرداختي داشته است.
به نظر مي رسد سيروس پورموسوي که حاضر نشد در اين شرايط سخت صنعت نفت را رها کند و به تيم سايپا برود از تکرار مصاحبه ها عليه مشکلات مالي صنعت نفت خسته شده و ديگر قصد مصاحبه ندارد  و مي خواهد نظاره بنشيند که آيا مديران باشگاه درصدهاي جديد را به بازيکنان و هم اچنين اعضاي کادر فني پرداخت خواهند کرد يا نه.
صنعت نفت در حالي براي دريافت بودجه از دولت دچار مشکلات قانوني است که خيلي از تيم هاي حاضر در ليگ برتر دولتي هستند و در حالي که ميزان هزينه هايشان چند برابر صنعت نفت است با چنين مشکلي مواجه نيستند و براحتي دستمزدها در تيمشان پرداخت مي شود.
به هر صورت اين مشکل براي تيم هاي نفت چه در ليگ برتر و چه در ليگ يک وجود دارد و پيش از اين شاهد انحلال تيم نفت تهران بوديم که بودجه اصلي کشور توسط وزات نفت تامين مي شود. به نظر مي رسد وزارت نفت اراده و علاقه اي براي تيمداري ندارد و شايد اگر صنعت نفت آبادان و نفت مسجد سليمان هم همانند نفت تهران تيم بدون تماشاگري بودند تا اکنون رها شده بودند.

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد