ورزش 3/ پس از 72 ساعت هياهو حالا مشخص شده است که احسان حاج‌صفي در ديدار مقابل نساجي کارتي از داور مسابقه دريافت نکرده است!

در دقيقه 70 مسابقه هفته گذشته نساجي و سپاهان در قائمشهر، بينندگان تلويزيوني با صداي گزارشگر از اين موضوع اطمينان حاصل کردند که احسان حاج‌صفي چهارمين کارت زرد خود را در رقابت‌هاي ليگ برتر اين فصل دريافت کرده است؛ کارت زردي که مي‌توانست باعث محروميت او در ديدار فينال‌گونه ليگ مقابل پرسپوليس بشود.
حاج‌صفي که در اين مسابقه تک گل مسابقه را با شوتي تماشايي به ثمر رسانده بود، روي يک صحنه در دقيقه 70 به نظر از داور کارت گرفته است اما با انتشار گزارش داوري، مشخص است که او بدون دريافت کارت از زمين بازي بيرون آمده و تنها پيام نيازمند است که در دقيقه 70 به دليل اعتراض از داور اخطار گرفته است!

اين در حالي‌ست که در ابتدا اين‌طور به نظر مي‌آمد که داور بازي به احسان حاج‌صفي کارت زرد داده که اين مسئله باعث شد تا بحث‌هاي زيادي در اين‌باره به راه بيفتد و کارشناسان مختلف درباره اين‌که سه کارت زرد او در دوران حضورش در تراکتور به سپاهان منتقل مي‌شود يا نه، بحث کنند.
البته طبق آيين‌نامه، در صورت انتقال بازيکنان اخطارها به تيم جديد منتقل نمي‌شود اما اگر بازيکن محروميتي داشته باشد، محروميت خود را در تيم جديد خواهد گذراند؛ به عنوان مثال اگر حاج‌صفي در آخرين بازي نيم‌فصل تراکتور کارت زرد چهارم را دريافت مي‌کرد، اولين بازي نيم‌فصل دوم با سپاهان را از دست مي‌داد اما سه کارت زرد او حالا در انتقال به تيم جديد ديگر محسوب نمي‌شود.
رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در اين‌باره مصاحبه‌اي را انجام داد و در حالي‌که همگان در انتظار شفاف‌سازي از سوي وي بودند، او اين مسئله را به سازمان ليگ اهاله داد در حالي‌که اگر قرار بود سازمان ليگ در اين‌باره تصميم بگيرد، اساسا نيازي به اين مصاحبه از سوي رئيس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال که بالاترين رکن قضايي فوتبال ايران محسوب مي‌شود، نبود.
در نهايت با مطالعه گزارش داور بازي مشخص مي‌شود که احسان حاج‌صفي کارت زرد دريافت نکرده و محمد محبي و سيدپيام نيازمند دو بازيکن اخطاري سپاهان در بازي با نساجي بودند، ضمن اين‌که مدافع وسط اين تيم محمد نژادمهدي نيز در دقيقه 45+2 به دليل کشيدن پيراهن علي آل‌کثير در شرايط تک به تک به صورت مستقيم از زمين بازي اخراج شد.
با اين وصف سپاهان در ديدار با پرسپوليس، محمد نژادمهدي مدافع مازندراني خود را  به دليل محروميت به همراه نخواهد داشت و ساير نفرات اين تيم براي مقابله با تيم يحيي گل‌محمدي در زمين حاضر خواهند بود که البته شايد مهم‌ترين آن‌ها همين احسان حاج‌صفي بود که در حاشيه بازي نساجي هم اتفاقاتي برايش رخ داد که بي‌ربط به برخي مسائل رخ داده در اسفندماه گذشته نبوده و بايد ديد جدال او با دوستان ملي‌پوش خود در پرسپوليس در ديدار بزرگ ليگ برتر به کجا خواهد رسيد.
عباس تيموري ناظر بازي در گفتگويي تاکيد کرد که حاج‌صفي در صحنه ياد شده بازي کارت زردي از داور دريافت نکرده و گزارشگر به اشتباه اخطار پيام نيازمند را به وي نسبت داده است!

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد