ايرنا/ استقلال با هدايت فرهاد مجيدي توانسته پيشرفت محسوسي داشته باشد اما همچنان يک مشکل پابرجاست.
 استقلال بامداد فردا(يکشنبه) از ساعت ۰۰:۴۵ دقيقه بامداد بايد در جده به مصاف الدحيل قطر برود و چهارمين مسابقه خود را در دور گروهي به انجام برساند. آبي‌پوشان تهراني براي بازگشت به صدر و جلوگيري از رسيدن الاهلي، بايد در اين مسابقه به برتري برسند يا حداقل امتياز بگيرند.
نماينده فوتبال کشورمان بعد از رفتن محمود فکري و روي کار آمدن فرهاد مجيدي در هفت مسابقه به پنج برد، يک تساوي و يک باخت رسيده و عملکرد بسيار خوبي را از اين تيم شاهد بوده‌ايم. مجيدي نسبت به دوره قبل حضورش چه در رفتار و چه در عمل، پيشرفت قابل ملاحظه‌اي داشته و توانسته آبي‌پوشان را از بحران خارج و به ادامه فصل اميدوار کند. کسب ۶ امتياز در ليگ قهرمانان از سه بازي و زدن ۱۱ گل گواه بر همين قضيه است.
با اين وجود همچنان يک مشکل بزرگ همراه مجيدي و تيمش است که نسبت به گذشته مرتفع نشده است. مجيدي در دو دوره قبلي حضورش نيز بارها شاهد اين مساله بود که تيمش بعد از زدن گل، دروازه‌اش باز مي‌شد و نمي‌توانست از گل زده به خوبي مراقبت کند. اين اتفاق در ۲ بازي از سه بازي اين فصل در ليگ قهرمانان هم رخ داده است.


آبي‌ها در ديدار اول با نتيجه پنج بر ۲ از سد الاهلي عربستان گذشتند. در آن بازي ۲۲ دقيقه پس از گل دقيقه پنج فرشيد اسماعيلي، عمر السوماه موفق شد تيمش را به گل برساند. اين اتفاق يک بار ديگر هم رخ داد. استقلال ۹ دقيقه بعد از گل دقيقه ۶۹ مهدي قايدي، يک بار ديگر توسط سوماه مجازات شد. با اين وجود عملکرد خيره‌کننده در جلوي زمين، اين مشکل بزرگ را تا حد زيادي پوشش داد.
در ديدار مقابل الدحيل اما ماجرا جدي‌تر تکرار شد. گل دقيقه چهار ارسلان مطهري به وسيله ميشل اولونگا در دقيقه ۱۰ جبران شد. گل دقيقه ۳۴ شيخ دياباته هم به وسيله عبدالله عبدالسالم در دقيقه ۴۳ پاسخ داده شد. دقيقا ۹ دقيقه پس از گل فرشيد اسماعيلي در دقيقه ۷۴ که نتيجه را سه بر سه مساوي کرد نيز ميشل اولنگا بار ديگر براي الدحيل گلزني و همين گل، پيروزي نماينده قطر را تضمين کرد.
حالا بايد ديد فرهاد و دستيارانش چگونه از پسِ اين ضعف مهم برمي‌ايند. آنها به نوعي هنوز نتوانسته‌اند تمرکز خود را بعد از زدن گل به طور ۱۰۰ درصد حفظ کنند و اين مساله مي‌تواند خيلي سريع رفع و رجوع شود. نماينده شايسته فوتبال کشورمان براي صعود بايد با تمرکز بالاتري به مصاف رقباي خود برود تا بتواند به موفقيت نهايي دست پيدا کند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد