ورزش 3/ استقلال در دقايق پاياني ديدار امشب به دليل مصدوميت شديد دياباته و پايان يافتن فرصت تعويض، 10 نفره بازي کرد.
 تيم استقلال بعد از کسب 6 امتياز (دو برد و يک باخت) دور رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا را پشت سر گذاشت. اين تيم بامداد امروز (يکشنبه) اولين ديدار دور برگشت خود را مقابل الدحيل برگزار کرد و در حالي که انگيزه زيادي براي جبران شکست 4 بر 3 مقابل اين تيم داشت، در نهايت با تساوي 2 بر 2 به کار خود در اين ديدار خاتمه داد.
شيخ دياباته در دقيقه 27 اولين گل استقلال در اين ديدار را از روي نقطه پنالتي به ثمر رساند. اين گل باعث شد تا مهاجم اهل مالي آبي پوشان در چهارمين بازي پياپي آسيايي نيز نام خود را در بين گلزنان ثبت کند. الدحيل ضمن جبران اين گل در ادامه بازي گل دوم را هم به ثمر رساند اما قايدي با زدن گل دوم، بازي را به تساوي کشاند. شيخ، قايدي و ديگر بازيکنان استقلال براي زدن گل سوم و پيروزي بخش استقلال در دقايق پاياني تلاش زيادي کردند اما موفق به اين کار نشدند.
شيخ دياباته که تلاش زيادي در اين ديدار انجام داد در دقايق پاياني دچار مصدوميت از ناحيه پا شد و عليرغم سعي بسياري که براي ادامه دادن بازي انجام داد در نهايت به بيرون از زمين براي مداوا منتقل شد. اين اتفاق در دقيقه 90 رخ داد و با توجه به اينکه استقلال فرصت تعويض نداشت، فرهاد مجيدي از روي سکوها از اعضاي کادرفني خواست تا به دياباته اعلام کنند که به زمين برگردد.
شيخ به اين خواسته مجيدي عمل کرده و به بازي برگشت اما تنها يک دقيقه بعد در حالي که نمي توانست راه برود روي زمين افتاده و درخواست برانکارد کرد. جالب اينجاست که بازيکنان الدحيل بدون توجه به اين موضوع در حال ادامه دادن بازي بودند که در نهايت داور، کار را قطع کرد تا با ورود کادر پزشکي و برانکارد، مهاجم مصدوم استقلال از زمين بازي خارج شود.اين اتفاق در حالي رخ داد که استقلال 4 تعويض را در اين ديدار انجام داده بود و هنوز يک تعويض براي اين تيم باقي بود اما با توجه به قوانين مربوط به افزايش تعويض ها از 3 به 5، هر تيم تنها 3 بار اجازه متوقف کردن بازي براي انجام تعويض را دارد و چون استقلال پيش از اين 3 فرصت خود براي انجام تعويض را استفاده کرده بود، اجازه انجام تعويض پنجم را نداشت و به همين دليل چند دقيقه پاياني را ده نفره بازي کرد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد