ايسنا/ از شروع سال ۲۰۲۱ ميلادي، سه رکورد گلزني پله توسط دو اعجوبه فوتبال جهان يعني کريستيانو رونالدو و ليونل مسي شکسته شده است.
 به نقل از تايمز، در سال ۱۹۷۷، پله با داشتن رکوردهاي گلزني در ۵ زمينه مختلف به کارنامه درخشان خود پايان داد. آن زمان کمتر کسي تصور مي کرد که به اين زودي ها رکورد گلزني پله افسانه اي شکسته شود و همين هم شد.
پله تقريباحدود نيم قرن، هر ۵ رکورد را در اختيار داشت اما با شروع سال ۲۰۲۱، رکورد هاي او يکي پس از ديگري شکسته مي شوند.
در همان ابتداي سال، در تاريخ ۶ ژانويه، ليونل مسي رکورد جهاني پله را در تعداد گل هاي رسمي براي يک باشگاه شکست. پله ۶۴۵ گل براي سانتوس به ثمر رساند و ليونل مسي توانست اين رکورد را بشکند. در حال حاضر ليونل مسي ۶۶۷ گل براي بارسلونا به ثمر رسانده است و رکورددار گلزني براي يک تيم است.
چند هفته بعد و در تاريخ ۲۷ فوريه، کريستيانو رونالدو رکورد تعداد گل رسمي دوران حرفه اي پله را شکست. پله ۷۶۵ گل رسمي در دوران فوتبال خود ثبت کرد. در حال حاضر رونالدو موفق شده ۷۷۳ گل رسمي در دوران فوتبال خود به ثمر برساند.
رکورد بعدي پله در ۲۲ آوريل از بين رفت؛ زماني که مسي تعداد گل هاي زده در يک ليگ را شکست (۴۶۹ در ليگ اسپانيا - در حالي که پله ۴۶۸ گل در ليگ برزيل ثبت کرده بود).
بنابراين، فقط با گذشت ۴ ماه از سال ۲۰۲۱، پله از ۵ رکورد جهاني خود، ۳ رکورد را از دست داد. دو رکورد هنوز در اختيار او است و ظاهراً آنها مدت طولاني به پله تعلق دارند زيرا دسترسي به آنها براي مسي يا کريستيانو رونالدو کار آساني نخواهد بود.
يکي رکورد گل‌هاي زده شده در تمام مسابقات داخلي (ليگ و حذفي و رقابت‌هاي داخلي) است که پله با ۶۶۱ گل در صدر است. اکنون مسي ۵۳۹ گل و کريستيانو رونالدو ۵۲۶ گل به ثمر رساندند و فاصله بسيار زيادي دارند.
يکي ديگر از رکوردهاي طولاني مدت پله مربوط به تعداد گل هاي زده در رقابت هاي ليگ است که پله ۶۰۶ گل دارد. در اين رده کريستيانو رونالدو تاکنون فقط ۴۷۵ گل در ليگ هاي پرتغال، انگليس و ايتاليا به ثمر رسانده و مسي ۴۶۹ گل در لاليگا دارد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد