تسنيم/ سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي خودش شخصا هدايت نماينده وزن ۸۷ کيلوي کشورمان در آخرين مسابقه گزينشي المپيک را برعهده خواهد داشت.
محمدرضا گرايي، حسين نوري و محمدهادي ساروي 3 نماينده کشتي فرنگي ايران در مسابقات گزينشي المپيک بودند که روز بيستم فروردين ماه در آلماتي روي تشک رفتند.
در اين ميان گرايي و ساروي در وزن‌هاي 67 و 97 کيلوگرم علاوه بر مدال طلا، صاحب سهميه المپيک شدند اما حسين نوري با شکست در ثانيه‌هاي پاياني مبارزه با حريف چيني، آن هم در حاليکه 4 بر صفر از حريف پيش بود، از دستيابي به سهميه بازماند.
با توجه به اينکه هر 3 نماينده کشتي آزاد کشورمان نيز در آلماتي موفق به کسب سهميه المپيک شدند، حالا تنها وزني که در مسابقات گزينشي جهاني در صوفيه نماينده خواهد داشت، وزن 87 کيلوگرم فرنگي است.
محمد بنا نام رامين طاهري ملي پوش جهاني 2019 و ناصر عليزاده قهرمان آسيايي 2021 قزاقستان را به فدراسيون اعلام کرده و يک نفر از بين اين دو نفر نماينده ايران در بلغارستان خواهد بود.
با توجه به اهميت موضوع و اينکه صوفيه آخرين ميدان براي تکميل سهميه کشتي فرنگي خواهد بود، محمد بنا خودش شخصا هدايت نماينده 87 کيلوگرم را در اين رقابت ها برعهده خواهد داشت.
حبيب اخلاقي مربي جوان تيم ملي نيز او را در اين مسابقات همراهي خواهد کرد.
مسابقات گزينشي المپيک (جهاني) 16 تا 19 ارديبهشت 1400 در صوفيه بلغارستان برگزار خواهد شد.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد