ورزش 3/ تیم فوتبال منچسترسیتی انگلیس با عبور از سد پاریسن‌ژرمن فرانسه برای نخستین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.
منچسترسیتی با کسب برتری 0-2 مقابل پاریسن‌ژرمن راهی فینال لیگ قهرمانان شد.
منچسترسیتی که در بازی رفت با نتیجه 1-2 در پاریس به برتری دست یافته بود، امشب نیز در خانه خود با دبل ریاض محرز موفق به غلبه بر پاریسن‌ژرمن و صعود به فینال لیگ قهرمانان شد.
پاریسن ژرمن بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه هشت و بعد از برخورد توپ به الکساندر زینچنکو صاحب یک ضربه پنالتی هم شد، اما کوئیپرز بعد از بازبینی صحنه تصمیم خود را تغییر داد.
 


اما در دقیقه 11 منچسترسیتی به گل اول دست یافت. روی شروع فوق العاده ادرسون و پاس به بیرون زینچنکو، ضربه کوین دی بروین به مدافعان پاریس برخورد کرد و در ادامه ریاض محرز از زاویه ای دشوار و با یک ضربه زمینی از سمت راست محوطه موفق به گلزنی شد.
در دقیقه 17 و روی ارسال آنخل دی ماریا از سمت چپ بود که پاری‌سن ژرمن فاصله‌ای تا زدن گل تساوی نداشت، اما بدشانس بود و ضربه سر مارکینیوش به دیرک افقی دروازه برخورد کرد.
دقایقی بعد و روی شروع مجدد اشتباه ادرسون بود که پاری‌سن ژرمن تا آستانه زدن گل تساوی پیش رفت، اما ضربه فنی دی ماریا با حداقل اختلاف ممکن از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 30 و روی همکاری ایلکای گوندوگان و دی بروین این سیتی بود که باز هم صاحب موقعیت گلزنی شد، اما ضربه ستاره بلژیکی دقیق نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.
در لحظات پایانی نیمه اول ضربه ریاض محرز از زاویه‌ای دشوار این‌بار با عکس العمل کیلور ناواس همراه شد و در نهایت نیمه اول با برتری 0-1 سیتی به اتمام رسید.
در دقایق ابتدایی نیمه دوم پاری‌سن ژرمن تلاش زیادی برای زدن گل تساوی داشت و در دو موقعیت ممکن بود این اتفاق رخ دهد، اما ضربات نیمار و آندره هررا در مقابل دروازه به بدن مدافعان سیتی برخورد کرد.

اما در دقیقه 62 سیتی به گل دوم رسید. روی ضدحمله سریع این تیم، این فیل فودن بود که با یک پاس زمینی و عرضی ریاض محرز را صاحب موقعیت کرد و ستاره الجزایری در موقعیتی تک به تک با ضربه‌ای دقیق به طاق دروازه باز هم موفق به گلزنی شد.
در دقیقه 70 آنخل دی ماریا با حرکتی خشن روی فرناندینیو بیرون از زمین مستقیما با کارت قرمز مواجه شد تا کار پاریس برای بازگشت سخت تر از قبل بشود.
دقایقی بعد فیل فودن در سمت چپ محوطه صاحب موقعیت شده و تا آستانه زدن گل سوم پیش رفت، اما ضربه با بد بدشانسی به دیرک دروازه برخورد کرد. در دقیقه 80 باز هم فیل فودن در محوطه می‌توانست روی دروازه حریف خطرساز ظاهر شود، اما ضربه او در اختیار کیلور ناواس قرار گرفت. در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و سیتی با کسب برتری 0-2 راهی فینال شد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید