فارس/ سرمربي تيم فوتبال سپاهان گفت: به نظرم من به عنوان سرمربي سپاهان و يحيي گل محمدي به عنوان سرمربي پرسپوليس بايد مسئوليت اين اتفاق را برعهده بگيريم.
محرم نويدکيا در خصوص اتفاقات رخ داده در بازي رو گذشته سپاهان و پرسپوليس که با جنجالهاي زيادي بعد از بازي روبرو شد، اظهار داشت: اين اتفاقات کمي ناراحت کننده است. ما ديگر نمي توانيم همه چيز را گردن هوادار بيندازيم. من بايد مسئوليت تيم خودم را قبول کنم و يحيي گل محمدي سرمربي پرسپوليس هم همين طور.
وي که با برنامه فوتبال برتر گفت و گو مي کرد، ادامه داد: واقعيت اين است که هر دو طرف اشتباه کرديم. در بحث ها ديدم که گفته مي شد من در درگيري ها حضور داشتم. بله من بودم اما اگر بودم براي اين بود که دلم مي خواست افراد را از هم جدا کنم. بحث زود و خورد نبود و بيشتر درگيري ها لفظي بود. وقتي سوت پايان زده شد سعي کردم کادرم و بچه هاي تيمم را آرام کنم. بعد از اينکه با داور دست دادم، برگشتم و ديدم درگيري به وجود آمده است. 
نويدکيا در خصوص اينکه در نشست خبري بعد از بازي اعلام کرده درگيري ها را نديده است، گفت: بله خبرنگار از من پرسيد که چه کسي درگيري را شروع کرده در جواب گفتم که نديدم اما به من گفتند يکي از بچه هاي پرسپوليس آغاز کننده درگيري بوده است. به هر حال وقتي درگيري شد من هم آن وسط بودم.
سرمربي زردپوشان اصفهاني تاکيد کرد: من کاري به اين مسائل ندارم. از اول  امسال مي دانستم که برخي مسائل حاشيه اي وجود دارد و سعي کردم با نوع ادبياتم در صحبت کردن اين تنشها را کم کنم. من از مسئولان باشگاه پرسپوليس هم مي خواهم که اين کار را انجام دهند. 
نويدکيا با اشاره به اينکه در نشست خبري بابت اتلاف وقت بازيکنان پرسپوليس در جريان بازي و اينکه از روي نيمکت اين تيم شنيده که به بازيکنانشان گفته مي شد خود را روي زمين بيندازند، تصريح کرد: اگر اين بحث را کردم کاملا فني بوده و اصلا ربطي به تنشهاي بعد از مسابقه ندارد. شايد من هم نبايد اين را مي گفتم.
وي افزود: من ادم ايده آل گرايي هستم و توقعم از باشگاه سپاهان، پرسپوليس،استقلال، فولاد و ذوب آهن اين است که چنين چيزهايي از روي نيمکت هايشان نشنوم. البته باز هم مي گويم  شايد اشتباه کردم و نبايد اين حرف را مي زدم. به قول پيرواني شايد نظر کادرفني پرسپوليس اين بوده که به بازيکن مصدوم تيمش بگويد روي زمين بيفتد. حرف اصلي من اين است که بيش از حد تقصيرها را گردن هواداران انداختيم.
نويدکيا اضافه کرد: ما بايد مسئولت اتفاق هايي که رخ داده را به گردن بگيريم.  از من سرمربي گرفته که بايد مسئوليت تيمم را قبول کنم. چه تقصير ما چه آنها بايد مسئوليت تيم را قبول کنيم و بازيکنان را قانع کنيم که اين اتفاق ها براي فوتبال ما فاجعه است. وقتي هوادار نيست و اين طوري بازيکنان دو تيم با هم کلنجار مي روند فاجعه است. تا زماني که در تيم سپاهان سرمربي هستم و مسئوليت دارم هواداران دو تيم را به آرامش دعوت مي کنم. هر تيمي حق دارد براي جلو بردن اهداف تيمش کار کند و هر تيمي هم حقش بايد قهرمان مي شود.
سرمربي سپاهان خاطر نشان کرد: من تکرار مي کنم نمي دانم چه کسي درگيري را شروع کرد و فيلم هايي که نشان داديد ممکن است هر کسي قضاوت خودش را کند. من معتقدم که در اين درگيري ها همه دلشان مي خواست جدا کنند و بحث درگيري زود خورد در کار نبود.  شايد در حد يکي دو نفر هم را هول دادند اما در کل اين اتفاقات براي فوتبال ما بد است. همان طور که من مسئوليت اين اتفاقات را قبول کردم، از گل محمدي هم مي خواهم اين کار را انجام دهد. اين اتفاقات ديگر نبايد تکرار شود چون نمي توانيم در آينده اين مسائل را گردن هوادار بيندازيم. 
نويدکيا تاکيد کرد: وقتي ما دو تيم بزرگ ايران در زمين بعد از بازي در شرايط سخت و با استرس بالا خودمان را نمي توانيم کنترل کنيم و ادعاي حرفه اي گري هم مي کنيم نمي توانيم انتظار داشته باشيم که هواداران روي سکوها خود را کنترل کنند. 
وي اظهار داشت: من مسئوليت تيم را قبول مي کنم  و معذرت خواهي مي کنم . من دلم مي خواهد يحيي گل محمدي هم  همين کار را انجام دهد و معذرت خواهي کند. ما چه باشگاه ها و چه سرمربيان و چه سرپرستي ها بايد بتوانيم خودمان را کنترل کنيم حتي با نوع ادبياتمان.هر موقع اين اتفاق بيفتد مي توانيم انتظار داشته باشيم که هوادار هم اين کار را انجام دهد و اگر نتوانيم اين مسائل ادامه پيدا مي کند و اين براي فوتبال ما خوب نيست. 


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد