خبر ورزشي/ کمتر کسي باور مي‌کرد استقلال در خانه خودش آن با نتيجه ۲ برصفر مقابل تيم پايين جدولي ذوب آهن ببازد اما...
آبي‌پوشان تهراني با ۳۴ امتياز درحالي در رده سوم جدول ليگ برتر قرارگرفته بودند که اميد داشتند با برتري برابر ذوبي‌ها خود را به دو مدعي اصلي قهرماني يعني پرسپوليس و سپاهان نزديک کنند. ذوب آهن اما براي بقا مي‌جنگيد و با تمام وجود برابر تيم فرهاد مجيدي صف آرايي کرد و درنهايت هم به آنچه مي‌خواست رسيد.
اين ديدار را همه ديدند اما نکته‌اي که از چشم‌ها دور ماند استقلال بدون فراز کمالوند بود. مربي با تجربه‌اي که نه به عنوان مديرفني بلکه يک دستيار سرد و گرم چشيده چه به لحاظ فني و چه روحي و رواني کمک حال فرهاد مجيدي و آبي‌ها بود.
استقلال با همکاري فرهاد مجيدي و فراز کمالوند در ليگ قهرمانان آسيا خوش درخشيد و درحضور الاهلي عربستان و الدحيل قطر به مرحله حذفي اين رقابت‌ها صعود کرد. شاهدان عربستان گواهي مي‌دهند فراز کمالوند به لطف سال‌ها تجربه و سرمربيگري در ليگ برتر و دسته اول چگونه پس از شکست استقلال برابر الدحيل، بازيکنان اين تيم را جمع کرد و اجازه نداد آبي‌ها از لحاظ روحي و رواني به هم بريزند.
در بحث فني نيز استقلالي‌ها تأييد مي‌کنند که سرمربي فعلي سايپا چه نقش پررنگي در رفع ايرادات تاکتيکي و اصلاح آن بازي مي‌کرد. با اين وجود مديران باشگاه استقلال با اهمال و کم توجهي به راحتي اجازه جدايي اين مربي با تجربه را صادر کردند تا فرهاد مجيدي دست تنها شود. در اين ميان سرمربي استقلال هم اشتباه بزرگي مرتکب شد. شايد در حين و بعد ازمسابقات ليگ قهرمانان آسيا برخي اخبار و نوشته‌ها حکايت از نقش پررنگ فراز کمالوند در موفقيت آبي‌ها در اين رقابت‌ها داشت منتهاي مراتب اين موضوع هم به هوشمندي سرمربي برمي‌گشت.
شايد (بازهم تأکيد مي‌کنيم) شايد فرهاد مجيدي تصور کرده است براي اثبات توانايي خودش و اينکه بدون فراز هم مي‌تواند موفق باشد با جدايي کمالوند و رفتن او به سايپا موافقت کرده باشد. اگر اين طور باشد باز هم سرمربي جوان استقلال مرتکب اشتباه بزرگي شده است. کارداني کمک مربي نشان دهنده درايت سرمربي در انتخاب دستيار است و بهتر بود فرهاد مجيدي ازدوست خودش مي‌خواست به جاي وسوسه شدن و رفتن به سايپا بماند و به موفقيت استقلال در فصل جاري کمک کند.
هرچند نمي‌توان همه تقصيرات شکست مقابل ذوب آهن را متوجه جدايي سرمربي فعلي سايپا دانست اما فرهاد مجيدي بدون کمالوند، فرود تلخي داشت!


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد