خبر ورزشي/ حرف و حديث‌هاي زيادي با نزديک شدن به مقطع پاياني فصل در مورد احتمال جدايي چند بازيکن از پرسپوليس و استقلال به گوش مي‌رسد.
اين چند روز و مخصوصا بعد از افشاگري رسانه‌هاي قطري، بيشتر حواس‌ها متوجه باشگاه پرسپوليس بوده؛ جايي که بازيکناني همچون احمد نوراللهي، محمدحسين کنعاني‌زادگان، اميد عاليشاه، وحيد اميري، کمال کاميابي‌نيا و حتي جلال حسيني با پايان فصل آزاد مي‌شوند.
با اين حال در استقلال هم تعداد زيادي از نفرات اين تيم شرايط مشابه دارند. هم‌اکنون قرارداد امثال شيخ‌دياباته، محمد نادري، فرشيد اسماعيلي، حسين حسيني، هروويه ميليچ، مسعود ريگي، ارسلان مطهري و... رو به پايان است و زمزمه‌هايي در مورد جدايي برخي از اين نفرات به گوش مي‌رسد.
خواسته هواداران هر دو تيم هم حفظ حداکثري و چه بسا صددرصدي اين نفرات است، اما از حالا مطمئن باشيد ريزش در اردوگاه هر دو تيم قطعي است.
دليل اول: گذشته چراغ راه آينده است. در فصول گذشته هم بسياري از ستاره‌هاي پرسپوليس و استقلال حاضر به تمديد قرارداد خود نشدند و با وجود اصرار شديد هواداران از اين تيم‌ها رفتند. آنقدر مثال زياد است که نيازي به ذکر نام وجود ندارد. تنها همين ابتداي فصل جاري علي کريمي بعد از مدت‌ها مذاکره از تمديد قرارداد با استقلال سر باز زد و راهي ليگ قطر شد. در پرسپوليس هم همين اتفاق براي شجاع خليل‌زاده و بشار رسن رخ داد. خب الان چه چيزي نسبت به قبل تفاوت کرده؟ آيا جنس بازيکنان عوض شده؟ مسلما اينطور نيست. پس تصور نکنيد همه اين نفرات خواهند ماند. بعضي از آنها که پيشنهاد چرب دارند مي‌روند.
دليل دوم: طي روزهاي گذشته قيمت ارز با سقوطي دلپذير همراه بوده، اما هر قدر بهاي دلار پايين بيايد، باز دستمزد ارزي ارزش بالاتري از پرداختي ريالي خواهد داشت. بازيکن ايراني به جاي اينکه در پرسپوليس يا استقلال ۵، ۶ يا اصلا ۱۰ ميليارد تومان پول بگيرد و هر لحظه نگران لو رفتن رقم قراردادش و فشار افکار عمومي باشد، از يک تيم قطري ۷۰۰ يا ۸۰۰ هزار دلار دريافت مي‌کند؛ يعني حول و حوش ۱۵ميليارد تومان. سر وقت هم پولش را مي‌دهند و نگران چيزي هم نيست. خب چرا نبايد بروند؟
دليل سوم: شايد تا يکي، دو سال پيش ول کردن پرسپوليس و استقلال و لبيک گفتن به دلارهاي نفتي کمي براي بازيکنان قبح داشت، اما اين اتفاق آنقدر تکرار شده که حالا ديگر هواداران هم به موضوع خو گرفته‌اند. پارسال پرسپوليسي‌ها هر چه فرياد داشتند بر سر شجاع خليل‌زاده کشيدند، حالا اما بعضي از آنها به کنعاني‌زادگان «خدا نگهدار» مي‌گويند! در نتيجه سدها تا حدودي شکسته شده و پرسپوليس و استقلال کار سخت‌تري براي حفظ ستارگان کليدي خود خواهند داشت.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد