ايرنا/ بازيکن اسبق تيم فوتبال پرسپوليس گفت: سرخپوشان همه ي عوامل و انگيزه هاي لازم را براي پيروزي در شهرآورد مقابل استقلال دارند.
تيم فوتبال پرسپوليس در يکي از حساس ترين ديدارهاي فصل خود يکشنبه شب به مصاف سپاهان رفت که اين ديدار با تساوي يک بر يک خاتمه يافت تا تيم تحت هدايت يحيي گل‌محمدي با کسب يک امتياز راهي مسابقات ليگ قهرمانان شود.
حامد کاويانپور، در مورد تساوي برابر سپاهان، بازي با استقلال، شانس قهرماني در ليگ و ... صحبت‌هايي انجام داد که در زير مي‌خوانيد:
بازي با سپاهان چطور بود؟
پرسپوليس تيم برتر ميدان بود و تنها در اين ديدار نتوانست سه امتياز بگيرد، چرا که هم تيم برتر ميدان بود و هم موقعيت‌هاي بهتري در زمين داشت که اگر آنها تبديل به گل مي‌شدند شرايط متفاوت بود اما سپاهان خوش شانس بود که در اين ديدار نباخت.
خيلي‌ها معتقد بودند جدال با سپاهان مصاف مدعيان اصلي ليگ بود.
درست است اما هنوز ۱۰ بازي باقي مانده و شک نکنيد پرسپوليس قهرمان ليگ است.
خيلي مطمئن اين موضوع را عنوان مي‌کنيد.
چون عملکرد تيم نشانگر اين موضوع است. سپاهان تيم ضعيفي نبود و اگر خوش شانس نبود چند گل در زمين خودش از پرسپوليس مي‌خورد. به طور حتم در بازي‌هاي آينده هم تيم نتايج لازم را خواهد گرفت و قهرمان خواهد شد.
ديدار بعدي پرسپوليس با استقلال است. شهرآورد تهران را چطور مي‌بينيد؟
فکر مي‌کنم مسابقه جذابي را شاهد خواهيم بود. پرسپوليس شرايط خوبي هم از نظر تيمي و هم از نظر فني دارد و با برد در شهرآورد قدرتش را ثابت خواهد کرد.
خيلي‌ها معتقد بودند که چون مربيان داخلي براي نباختن به زمين مي‌آيند شايد شهرآورد جذاب نباشد. با اين موضوع موافقيد؟
در شهرآوردهاي قبلي هم شرايط اينگونه بوده است. مگر شهرآورد جام حذفي نبود که بازي جذابي از کار درآمد؟ اتفاقات هر دو مربي براي برد به زمين مي‌آيند و اين کمک مي‌کند تا دربي جذابي را شاهد باشيم.
آيا پرسپوليس مي‌تواند در اين ديدار به برتري برسد؟
تيم تمام فاکتورهاي لازم را براي موفقيت در اين ديدار دارد. هم از نظر تجربه از حريف شرايط بهتري داريم و هم از تاکتيکي. نگران نباشيد. شهرآورد را مي‌بريم.
خودت تجربه گلزني به استقلال را داري. به نظر تو خط حمله پرسپوليس مي‌تواند در شهرآورد با توجه به حساسيت بازي موفق ظاهر شود؟
گلزني در شهرآورد واقعا حس فوق‌العاده‌اي دارد و اميدوارم که بازيکنان پرسپوليس اين حس را تجربه کنند. البته يکي از نکات مهم پرسپوليس اين است که همه بازيکنان هم در حمله شرکت مي‌کنند و هم در دفاع. اين نکته مثبتي است اما اميدوارم مهاجمان پرسپوليس روز خوبي را رقم بزنند.
برگ برنده پرسپوليس را در اين ديدار چه چيزي است؟
پرسپوليس در تمام خطوط بازيکنان خوبي دارد و از نظر بازيکن کمبودي ندارد. از طرفي خط حمله قدرتمند تيم براي رقيبان کابوس است. نکته ديگر که ما را اميدوار مي‌کند تجربه بازيکنان است. در شهرآورد تجربه فاکتور موثري است که از اين نظر شرايط به مراتب بهتري نسبت به حريف دارد.
ديدار تيم‌هاي استقلال و پرسپوليس روز جمعه در ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي‌شود.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد