ميزان/ سرمربي تيم فوتبال تراکتور تبريز با عملکرد پرنوسان خود در معرض برکناري قرار گرفته است.
تيم تراکتور در ليگ بيستم فصل پر تلاطمي را پشت سر مي‌گذارد. آنها ابتداي فصل با عليرضا منصوريان آغاز کردند، سپس مسعود شجاعي مدتي به عنوان بازيکن-مربي به هدايت سرخ‌هاي تبريزي پرداخت. اسفند ۱۳۹۹ بود که رسول خطيبي به عنوان سرمربي تراکتور معرفي شد و تا امروز سرمربي تبريزي‌هاست. نگاهي به عملکرد رسول خطيبي در اين ۳ ماه خواهيم داشت:
*ليگ برتر: کم فروغ
رسول در ۵ بازي ليگ برتري خود يک برد (نساجي مازندران)، ۳ تساوي (نفت مسجد سليمان، مس رفسنجان و پيکان) و يک باخت (سپاهان) داشته است. تراکتور در ۲۰ بازي ليگ برتري خود ۲۸ امتياز کسب کرده و تساوي بدموقع مقابل پيکان در هفته ۲۲ باعث شد تا از شانس آنها براي کسب سهميه کاسته شود.
*جام حذفي: علي منصور در پيش
تراکتور با هدايت خطيبي در جام حذفي موفق شد شهرداري ماهشهر را از دور رقابت‌ها کنار بزند و در مرحله يک هشتم پاياني حريف آلومينيوم اراک شود. آلومينيوم تحت هدايت عليرضا منصوريان که بخاطر نوع جدايي از اين تيم، انگيزه‌هاي زيادي براي رويارويي با تبريزي‌ها دارد.
*آسيا: صعود ميلي‌متري
خطيبي در آسيا کار ارزشمندي انجام داد و با چاشني شانس توانست در روز آخر به لطف تساوي الدحيل و الاهلي در گروه استقلال، به عنوان تيم دوم از گروه خود صعود کند. تبريزي‌ها در گروه B مسابقات با الشارجه امارات، پاختاکور ازبکستان، نيروي هوايي عراق همگروه بودند و با ۲ برد و ۴ تساوي و کسب ۱۰ امتياز به عنوان تيم دوم به دور حذفي رقابت‌ها صعود کردند.
*چالش با ستاره‌ها
خطيبي در برخورد با ۲ بازيکن باسابقه‌ي تيم ملي يعني مسعود شجاعي و اشکان دژاگه به چالش خورده است و آنها را از تيم کنار گذاشته است. بازيکنان گران قيمت اين تيم که هر بازي نيمکت نشيني آن‌ها ضرري است به جيب باشگاه تراکتور.
بررسي‌ها نشان مي‌دهد عملکرد رسول خطيبي در اين مدت حدودا ۳ ماهه خيلي مورد رضايت مديران تراکتور نبوده و شايد مسعود شجاعي دوباره سکان هدايت اين تيم را برعهده بگيرد. تراکتور تبريز نشان داده تيمي است که نيمکت لغزان و بي وفايي دارد. آن‌ها در فصول اخير مربيان بسياري را روي نيمکت خود ديده‌اند. از مربيان وطني مانند مرحوم محمود ياوري، فراز کمالوند، مجيد جلالي، امير قلعه نويي، يحيي گل محمدي و عليرضا منصوريان تا مربيان خارجي مانند توني اوليويرا، ارطغرل ساغلام، جان توشاک، مصطفي دنيزلي و جورج ليکنز بر روي اين نيمکت تکيه زده‌اند.
سرمربيان تراکتور طي ۱۳ دوره حضور در ليگ برتر:
ليگ اول: مرحوم محمود ياوري (۱۳ بازي) / احد شيخ لاري (۱۳ بازي)
ليگ نهم: فراز کمالوند (۳۴ بازي)
ليگ دهم: فراز کمالوند (۳۴ بازي)
ليگ يازدهم: امير قلعه نويي (۳۴ بازي)
ليگ دوازدهم: توني اوليويرا (۳۲ بازي) / حسن آذرنيا (۲ بازي)
ليگ سيزدهم: مجيد جلالي (۲۳ بازي) / غلامرضا باغ آبادي (۲ بازي) / توني اوليويرا (۵ بازي)
ليگ چهاردهم: رسول خطيبي (۱۹ بازي) / قادر رحيم‌زاده (يک بازي) / توني اوليويرا (۱۰ بازي)
ليگ پانزدهم: توني اوليويرا (۱۳ بازي) / امير قلعه نويي (۱۷ بازي)
ليگ شانزدهم: امير قلعه نويي (۳۰ بازي)
ليگ هفدهم: يحيي گل محمدي (۱۹ بازي) / مجتبي حسيني (يک بازي) / ارطغرل ساغلام (۱۰ بازي)
ليگ هجدهم: جان توشاک (۶ بازي) / محمد تقوي (۹ بازي) / جورج ليکنز (۱۵ بازي)
ليگ نوزدهم: مصطفي دنيزلي (۱۱ بازي) / احد شيخ لاري (۲ بازي) / ساکت الهامي (۱۷ بازي)
ليگ بيستم: عليرضا منصوريان (۵ بازي) / مسعود شجاعي (۱۰) / رسول خطيبي (۱۲ بازي تا اين لحظه)

ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد