ورزش 3/ روزنامه الشرق از طوفان تغييرات در تيم العربي و جدايي چندين ستاره اين تيم در تابستان جاري خبر داد.
روزنامه الشرق قطر در مطلبي به وضعيت باشگاه العربي پرداخت. الشرق نوشته است: باشگاه العربي اين فصل فوتبال خود را با دست خالي و بدون کسب عنواني به پايان رساند. آنها در آخرين جامي که حضور داشتند، در ديدار نيمه نهايي امير کاپ با 3 گل مغلوب السد شدند و رکورد عدم توانايي اين تيم به پيروزي در برابر شاگردان ژاوي، به چند سال رسيد. 
هواداران العربي با اعتراض به وضعيت موجود، از مديران باشگاه درخواست کردند تا در اين خصوص يک موضع جدي بگيرند و مقصرين اين اتفاق را معرفي کنند. آنها همچنين معتقدند که بايد در روزهاي آينده، يک تصميم اساسي درباره باشگاه گرفته شود که در صدر اين درخواست ها، اخراج سرمربي ايرلندي باشگاه هيمير هالگريمسون و کادرفني اوست چرا که او نتوانسته است آرزوهاي هواداران باشگاه را برآورده کند.
عدم کسب نتايج لازم توسط العربي در ديدار با تيم هاي بزرگ قطر، ثابت کرد که تاکتيک هاي اين مربي ديگر کارايي ندارد و هالگريمسون قادر به خواندن بازي حريف و تصميم گيري مناسب در مواقع حساس نيست. ترديدي نيست که اين پزشک ايسلندي، پس از دادن وعده اي مبني بر بازگشت تيم حداکثر ظرف سه سال به رتبه هاي بالاي جدول، نتوانست زخمهاي العربي که بيش از بيست سال طول کشيده است را التيام بخشد.
اما سه فصل از ورود او به العربي مي گذرد. آنها با جذب بازيکنان ممتاز، ليگ را نيز خوب آغاز کردند و جاه طلبي هاي هواداران آنها باعث شد تا به پايان فصل خوش بين باشند ولي در نهايت چيزي جز نااميدي نصيب آنها نشد. العربي 9 سال است که موفق به حضور در ليگ قهرمانان آسيا نشده و از آخرين قهرماني آنها در ليگ ستارگان قطر، نزديک به 25 سال مي گذرد.
هواداران العربي به اين نتيجه رسيده اند که زمان اخراج کادر فني فرا رسيده است چرا که هيمير هالگريمسون در سه سالي که هدايت اين تيم را برعهده داشته است، با وجود داشتن امکانات لازم، تنها مقام هاي ششم و هفتم را کسب کرده است و هيچ دستاوردي براي اين تيم به همراه نداشته است.
برخي اخبار منتشر شده حکايت از اين دارد که راهروهاي باشگاه العربي شاهد وضعيت اضطراري است، زيرا پيش بيني مي شود که مديريت اين باشگاه به سرپرستي شيخ تميم بن فهد آل ثاني که تمايلي به تمديد قرارداد اين سرمربي ايسلندي ندارد، طي ساعات آينده به منظور ارزيابي وضعيت و پاسخگويي به شرايط موجود، با اعضاي هيئت مديره ديدار کند. 
اين تغييرات تنها در حوزه کادر فني باشگاه العربي نيست بلکه هدف اين است که يک غربالگري جامع در ميان بازيکنان محلي و خارجي صورت گيرد. با در نظر گرفتن عملکرد بازيکنان خارجي العربي، تنها گزينه استثنا آرون گونارسون ايسلندي ملقب به مبارز است، زيرا کاپيتان تيم ملي ايسلند در تمام مدت حضور در العربي، سطح کيفي خود را حفظ کرد و از بازيکنان موثر تيم بود.
از سوي ديگر، سطح فني مدافع اسپانيايي مارک مونسا و ايوب عززي الجزايري که قرارداد او با اين باشگاه در پايان فصل جاري به پايان رسيد و قصد تمديد با او وجود ندارد، رضايت مديران را جلب نکرده است. 
در مورد قرارداد بازيکن ايراني العربي يعني مهرداد محمدي که در سال 2023 به پايان مي رسد، مديريت العربي به دليل شرايط کيفري ناشي از فسخ زودهنگام، قادر به فسخ آن نيست، در حالي که قرارداد قرضي يوسف المساکني در سال 2022 پايان مي يابد که احتمالاً تا يک فصل ديگر ادامه پيدا کند. سباستين سوريا به همراه  تعدادي ديگر از بازيکنان مانند فهد شنين و ياسر ابوبکر در برنامه هاي العربي جايي ندارند و از اين تيم جدا مي شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد