آخرین خبر/ پرسپولیس بعد از تساوی برابر سپاهان در اصفهان، باید وارد زمین دربی شود. 
به گزارش فوتبالی، گل محمدی و تیمش برای عقب نیفتادن احتمالی از سپاهان و صدر، باید از سد استقلال بگذرند هرچند دربی، معادلات و معاملات خاص خودش را دارد. گل محمدی و کادر فنی اش و حتی هواداران پرسپولیس در فاصله 48 ساعت تا دربی، چند ابهام ویژه دارند که باید هرچه سریع تر، رفع و پاسخش مسخص شود. 
پست وحید امیری 
مثبت شدن تست کرونای سعید آقایی، کار دستش داد. مدافع چپ فیکس پرسپولیس، نه تنها لیگ قهرمانان آسیا که ترکیب اصلی را هم از دست داد. وحید امیری در سمت چپ خط دفاع نمره قبولی گرفته ولی حضور او در نیمه خودی، پرسپولیس را از داشتن یک مهره درست و حسابی در نیمه زمین رقبا محروم کرده است. وحید امیری در دربی هم مدافع چپ است؟ یا اینکه با توجه به احتمال نرسیدن عالیشاه، به عنوان مهاجم دوم و سایه یعنی همان پستی که در دربی رفت و نیم فصل اول داشت، برمی گردد؟ و یا در صورت بازی کردن با سیستم 1-3-2-4 به پست شماره 10 کوچ می کند؟ 
2 مهاجم یا یک مهاجم 
شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر؛ حالا پرسپولیس برخلاف نیم فصل اول، مهاجمان بسیار خوبی در ترکیبش دارد. گل محمدی اما نشان داده میل چندانی به استفاده همزمان از دو نفر ندارد مگراینکه حریف، گوای هند باشد. گل محمدی به هر دو نفر در ترکیب اصلی دربی بازی می دهد؟ یا با حذف آل کثیر، عالیشاه (در صورت رفع مصدومیت) یا امیری یا پهلوان را به عنوان مهاجم سایه در ترکیب تیمش قرار می دهد؟ یا با تغییر سیستم، تیمش را با تک مهاجم روانه زمین می کند؟  
عالیشاه می رسد؟ 
بازیکنی که نامش در لیست تمدیدی های گل محمدی نبود، چنان نمایش درخشانی در لیگ قهرمانان داشت که حالا مهمترین سوال درباره پرسپولیس این است که شماره 2 به دربی می رسد یا خیر؟ اگر عالیشاه به بازی برسد، چه کسی از ترکیب پرسپولیس خارج می شود؟ گل محمدی بعید است روی نام ترابی و پهلوان، خط قرمز بکشد بنابراین بازی کردن عالیشاه یعنی حذف یکی از بین مغانلو و آل کثیر که به احتمال فراوان، دومی است. 
چه کسی حذف می شود؟ 
پرسپولیس در دربی رفت، مهاجم قابل اعتنایی نداشت بنابراین گل محمدی تصمیم گرفت نورالهی را یک خط جلوتر ببرد و از زوج کامیابی نیا و سرلک در میانه زمین استفاده کند. حالا اما قضیه فرق کرده و گل محمدی باید تصمیم بگیرد بین این 3 نفر، چه کسی دربی را از روی نیمکت تماشا می کند؟ احتمال بازی نکردن سرلک به نظر بیشتر است. 
کدام پرسپولیس؟ 
تیمی که در دربی روز جمعه روبروی استقلال قرار می گیرد، کدام پرسپولیس است؟ پرسپولیسی که در لیگ دیده بودیم؟ یعنی همان تیمی که توان نگه داشتن نتیجه را نداشت و در کامبک خوردن و از دست دادن ذخیره اش مثل دربی رفت، بازی با ذوب آهن و رویارویی هفته قبل با سپاهان مهارت داشت؟ یا پرسپولیس دربی همان تیم لیگ قهرمانان است که یا گل اول را می زد و می برد یا اینکه بعد از خوردن گل اول، خیلی سریع به بازی برمی گشت و می برد؟ 
ژوکر طلایی 
اگر کار پرسپولیس در دربی، گره بخورد، چه کسی می تواند نقش ژوکر طلایی را برای گل محمدی ایفا کند؟ گزینه اول، کسی نیست جز مهدی عبدی. او در دربی قبلی، ستاره اول بازی بود و هر کاری که دلش می خواست را انجام داد. عالیشاه هم اگر در ترکیب اصلی نباشد، می تواند به گل محمدی در تغییر روند و ریتم بازی کمک کند.  
ترکیب احتمالی پرسپولیس: حامد لک، سیامک نعمتی، محمدحسین کنعانی زادگان (فرشاد فرجی)، جلال حسینی، وحید امیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، احسان پهلوان، مهدی ترابی، شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر (امید عالیشاه) 


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید