ورزش 3/ سرمربي تيم فوتبال خيبر خرم آباد پس از پيروزي تيمش مقابل رايکا بابل ابراز اميدواري کرد تا نتايج خوبي تيمش در نيم‌فصل دوم ادامه‌دار باشد.
شاگردان ويسي که در نيم‌فصل دوم شرايطي کاملا متفاوت را تجربه کردند، حالا با پيروزي‌هاي سريالي توانسته‌اند خود را در قامت يک مدعي صعود نشان بدهند و از ميانه‌هاي جدول به کورس رقابت مدعيان بالاي جدولي اضافه شوند؛ خيبر که با نتايجي درخشان و موفق بهترين تيم نيم‌فصل دوم ليگ يک بوده، در هفته بيست و پنجم توانست از سد رايکا بگذرد تا شکست غافلگيرکننده هفته قبل مقابل آرمان گهر را جبران کند و در کورس رقابت براي صعود به ليگ برتر بماند.
عبدالله ويسي سرمربي تيم خيبر خرم آباد در گفتگو با خبرنگار ما درباره شرايط تيمش گفت: خوشبختانه روند ما در نيم‌فصل دوم خوب بوده، ما براي بچه‌ها جدول نيم‌فصل اول را حذف کرديم و جدول جديدي درست کرديم و گفتيم بايد اول باشيم که فعلا اول هستيم؛ بازي با آرمان‌گهر، بازي بسيار سنگيني بود اما ديديم که خيلي زود بازيکنان‌مان از لحاظ روحي و رواني خيلي خوب بازگشتند و سه امتياز بازي حساس با رايکا بابل را توانستيم در خانه به دست آوريم.
ويسي درباره احتمال صعود تيمش به ليگ برتر پاسخ داد: ما تمام تلاش‌مان را مي‌کنيم که بازي به بازي پيش برويم و موفقيتي که داريم ادامه داشته باشد اما تيم‌هايي هستد مثل مس کرمان، ملوان انزلي، شاهين بوشهر، پارس جنوبي و استقلال خوزستان که سابقه ليگ برتري دارند و تيم‌هايي مثل بادران و هوادار چندين سال است با هزينه‌هاي سنگين و امکانات بالا تلاش مي‌کنند تا به ليگ برتر بيايند. تيم ما در ليگ يک تيم باتجربه‌اي نيست و خيلي زمان کوتاهي خيبر خرم آباد در ليگ يک بوده است.
وي افزود: اين‌که مردم از ما انتظار دارند که تيم حتما صعود کند، خوب بوده اما اين اتفاق بسيار سخت و مشکل است؛ البته که غيرممکن نيست و ما تمام تلاش‌مان را مي‌کنيم اما اين‌که مردم فکر کنند ما با دو برد قهرمانيم يا با يک باخت مغرور مي‌شويم، اين نيست. مس کرمان تجربه آسيايي دارد و در اين شرايط است و چندين سال است با آن‌همه امکانات براي صعود به ليگ برتر تلاش مي‌کند و ديگر تيم‌هايي که گفتم سابقه ليگ برتري دارند و يا در ليگ يک تيم‌هاي باتجربه‌اي هستند. اينکه همه فکر کنند با يک برد کارمان تمام است و قهرمان ليگ يک مي‌شويم، اين بسيار اشتباه است و غيرمعقول است؛ اما بايد تلاش‌مان را انجام بدهيم.
ويسي درباره تقابل تيمش با رايکا بابل ادامه داد: رايکا تيم چغري بود، مي‌دانستيم براي نباختن به بازي مي‌آيد و يک مساوي مقابل تيم ما آن‌هم در خرم آباد براي آن‌ها ارزشمند است؛ اما در تمرينات اين مسئله را گوشزد کرده بوديم که بايد تمرکزمان را روي بيست‌دقيقه اول بازي بگذاريم و به بازيکنان هم گفتيم که ما بيست دقيقه فقط وقت داريم و توانستيم در اين بازه دو گل به تيم حريف بزنيم و آرامش به تيم‌مان بيايد و استرس به تيم حريف برود.
سرمربي خيبر خرم آباد در تکميل صحبت‌هاي خود درباره ديدار با رايکا گفت: اما بازهم آن‌ها خوب و هوشمندانه بازي کردند و در نيمه دوم به ما گل زدند، اما تجربه کافي را داشتيم که گل تساوي را دريافت نکنيم و توانستيم به پيروزي برسيم.
عبدالله ويسي در واکنش به آقاي گلي عارف رستمي مهاجم خيبر در ليگ يک گفت: اين‌که عارف (رستمي) صدرنشين گلزنان است، باعث خوشحالي تيم ماست و همه بازيکنان هم به او کمک مي‌کنند که بتواند گلزني‌هايش ادامه داشته باشد چرا که او گل بزند و پاس گل بدهد، تيم بالا مي‌آيد؛ اما در وهله اول موفقيت تيم براي من، خود عارف رستمي و ديگر بازيکنان تيم مهم‌تر است و اگر تيم موفق باشد، عارف موفق است و بالعکس و اين يک مسئله برد-برد براي هر دو طرف است و خوشحاليم که آقاي گل از تيم ماست.
ويسي در پاسخ به سوالي درباره مشکلات ميزباني تيمش در خرم‌آباد گفت: زمين خيلي خوب شده و نسبت به نيم‌فصل اول فوق‌العاده‌ست؛ خيلي آدم‌ها در اينجا کار مي‌کنند، مديريت تيم واقعا زحمت مي‌کشد و مسئولين هم با ما همراه هستند و از همگي‌شان تشکر مي‌کنم. دمشان گرم چرا که همه‌جوره با ما هستند و خدا هم کمک کرد اتفاقات خوبي براي تيم ما رقم بخورد
سرمربي باتجربه خيبر در واکنش به چگونگي روند خيبر در ادامه فصل ليگ يک، توضيح داد: واقعا هر بازي سه امتيازش بسيار حياتي و مهم است، تيم‌هايي که آن پايين هستند براي بالا آمدن تلاش مي‌کنند و تيم‌هاي مدعي هم براي صعود به ليگ برتر. شرايط جدول به گونه‌اي است که تيم‌هاي مياني جدول هم فضاي مناسبي براي رسيدن به بالاي جدول دارند و تلاش خوبي مي‌کنند، اما اگر جو مسموم نشود خيلي خوب است و لذت فوتبال را بيشتر مي‌بريم و اميدوارم که بازي‌هاي آينده، بازي‌هاي خيلي خوبي باشد و داوران مسابقات هم بتوانند به خوبي داوري کنند.
عبدالله ويسي در بخش پاياني صحبت‌هاي خود، با تمجيد از هواداران، علي کريمي و مالک باشگاه خيبر خرم آباد گفت: تشکر ويژه‌اي بايد از هواداران تيمم داشته باشم، در اين وضعيت که نمي‌توانند به ورزشگاه بيايند، روي پشت‌بام‌هاي اطراف ورزشگاه مي‌ايستند و تيم را تشويق مي‌کنند و تشکر ويژه‌اي از آن‌ها دارم؛ هم‌چنين از علي کريمي عزيز و دکتر عبدي هم بسيار ممنونم که براي ما واقعا انرژي مثبت هستند و از حضور آن‌ها در کنار تيم‌مان کيف مي‌کنيم و لذت مي‌بريم.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد