ميزان/ سرمربي تراکتور تا کنون سه مرتبه در ليگ برتر استعفا کرده است، اما تنها استعفاي اول وي کارساز بوده است.
 رسول خطيبي ليگ بيستم را با آلومينيوم اراک شروع کرد؛ اما بلافاصله بعد از شکست سه بر صفر مقابل نساجي، از سمتش استعفا کرد. در نگاه اول بعضي اين استعفا را اشتباه قلمداد کردند، اما به کمک همين استعفا با ورود بازيکنان باانگيزه و داراي تجربه در ليگ‌برتر، ورق براي آلومينيوم اراک بازگشت. شاگردان خطيبي در نيم‌فصل اول با ۲۲ امتياز در رده هفتم قرار گرفتند و در ۶ ديدار پاياني بدون شکست باقي ماندند.
خطيبي به اعتبار عملکرد خوبش در آلومينيوم، راهي تبريز و سرمربي تراکتور شد. خطيبي در ليگ بيستم دو مرتبه ديگر اقدام به استعفا کرده است؛ يکبار براي جدايي از آلومينيوم و مرتبه سوم بعد از حذف تراکتور در جام حذفي. با اين وجود استعفاي مرتبه دوم و سوم براي وي خيلي نتيجه خوشايندي نداشته است. خطيبي در تراکتور تنها در ليگ قهرمانان آسيا توانست تيمش را با چاشني شانس به مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا هدايت کند.
سرمربي ۴۲ ساله تراکتور با چالش‌ها و انتقادات زيادي در تراکتور روبه‌رو شده است. تراکتور در حال حاضر با ۲۹ امتياز در رده هشتم ليگ‌برتر قرار دارد و از جام حذفي کنار رفته است تا پرشورها در دفاع از عنوان قهرماني ناکام باشند. بخشي از بازيکنان تراکتور با خطيبي و کادرش همراه نيستند؛ از سوي ديگر، هواداران هم در حمايت از او هم نظر نيستند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد