آخرین خبر/ درحالی روز گذشته حسین المسلم در مجمع عمومی شنای جهان در دوحه قطر، با 302 رای از 319 رای ماخوذه به عنوان رئیس جدید فینا انتخاب شد که این انتخاب، نمی‌تواند خبر چندان خوبی برای شنای ایران باشد.
پیش از این خولیو مگلیونه از اروگوئه ریاست فینا را بر عهده داشت. 
حسین المسلم درحالی این دوره، بدون رقیب ریاست فینا را برعهده گرفت که پیش از این، نایب رئیس اول فدراسیون جهانی بود.
خبر انتخاب حسین المسلم به عنوان رئیس جدید فینا از این جهت برای شنای ایران خبر خوبی نیست که حدود 4 سال پیش، محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنای ایران از وی به دادگاه CAS شکایت کرده بود. 
اگرچه این شکایت راه به جایی نبرد اما موجب شد تا محسن رضوانی عضویت در کمیته مربیان فدراسیون جهانی را از دست بدهد و به دنبال آن نیز شنای ایران نتواند در اجلاس شنای آسیا که پاییز سال گذشته در عمان برگزار شد راهی دوباره به کرسی‌های بین‌المللی داشته باشد. 
حسین المسلم یک فرد بانفوذ در فدراسیون شنای آسیا و جهان است و همزمان با این دو پست، دبیری شورای المپیک آسیا را نیز برعهده دارد.
خبرگزاری تسنیم در مورخه 10 اردیبهشت 97 به نقل از حسین المسلم در مورد شکایت محسن رضوانی از او به دادگاه CAS آورده است: «رضوانی در دادگاه CAS گفته من ایرانی هستم و می‌خواهم از ورزش ایران دفاع کنم ولی قاضی به او گفت فایلی علیه المسلم درست کرده‌ای، اما او خود را مدعی حمایت از ورزش ایران معرفی کرد.» وی همچنین به طعنه گفت: «22 سال پیش و زمانی که برای هیئت رئیسه فدراسیون جهانی شنا انتخاب شدم رضوانی یک پسربچه بود و من به او کمک کردم که ورزشکار موفق باشد.»
قابل توجه اینکه، حسین المسلم درحالی به عنوان رئیس جدید فینا انتخاب شد که این خبر هنوز در سایت فدراسیون شنای ایران انعکاس پیدا نکرده است.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید