میزان/ نداشتن بازی تدارکاتی می‌توانست برای تیم ملی گران تمام شود که به خیر گذشت.
تیم ملی ایران برای برگزاری ۴ بازی سرنوشت ساز خود در مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به بحرین سفر کرده تا به مصاف تیم‌های هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق برود. بازی‌هایی فوق العاده حساس که شاید در نگاه غیرفنی و ساده انگارانه راحت به نظر برسند و تیم ملی فوتبال ایران برای بردن آن‌ها مشکلی نداشته باشد، اما دیدگاه کارشناسان اهل فن (پیشکسوتان فوتبال ملی، مربیان و...) این است که ما در یکی از سخت‌ترین برهه‌های تاریخ فوتبال ملی قرار داریم و گذر از این آزمون سخت کاری بزرگ برای کادرفنی و بازیکنان است.
برای همه فوتبالی‌ها سوال بود که چطور بدون انجام دیدار‌های تدارکاتی و آماده سازی مناسب می‌توان بر این مرحله‌ی سخت فائق آمد؟ با یک کادرفنی جدید، بازیکنان جدید و فدراسیون جدید چطور می‌توان به هماهنگی لازم برای پیروزی بر رقبای "تدارک دیده" رسید؟
پنج شنبه با وجود برد شیرین ۳ بر یک مقابل هنگ کنگ تیم ملی ضعف‌ها و ناهماهنگی‌هایی داشت که عاشقان این تیم را نگران کرد. ناهماهنگی و نداشتن آن زهر همیشگی در خط حمله و مستحکم نبودن خط دفاع که با یک حمله و خیلی ساده گل خوردیم. همه این مشکلات شاید به خاطر نبودن اردوی بلند مدت و بازی تدارکاتی در برنامه تیم ملی بود. نکته‌ای که بار‌ها به آن اشاره کردیم و در صحبت با اهالی فوتبال بار‌ها آن را شنیدیم، اما بنا به دلایلی تیم ملی بازی تدارکاتی نداشت و بازی اول ما نقش دیدار تدارکاتی داشت.
بازی با هنگ کنگ بازی به اصطلاح ساده و تدارکاتی ما بود که خوشبختانه با نتیجه خوب به پایان رسید، اما مقابل بحرین و عراق هیچ جایی برای اشتباه و لغزش نداریم و امیدواریم اتفاق تلخی برای این تیم دوست داشتنی نیفتد و پایان این روز‌ها جشن و سرخوشی باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید