ورزش 3/ مهاجم تیم ملی عربستان مقابل یمن گلی را به ثمر رساند که همه را به یاد گل معروف فرانک لمپارد انداخت.
حذف چلسی در مرحله اول حذفی لیگ قهرمانان اروپا 06-2005 توسط بارسلونا، تیمی که فاتح همان دوره شد به رقابت چند ساله این دو تیم در فوتبال اروپا شدت بخشیده بود و یک سال بعد این دو تیم مرحله گروهی با یکدیگر همگروه شدند. بازی برگشت دو تیم یکی از زیباترین بازی های فصل بود؛ دیداری که با نتیجه مساوی دو بر دو به پایان رسید.
فرانک لمپارد، ستاره آن دوران تیم چلسی در دقیقه 55 گل دقیقه سوم دکو را به زیباترین شکل ممکن در نیوکمپ جبران کرد؛ روی یک پاس نه چندان جالب، لمپارد در داخل محوطه جریمه به سختی توپ را کنترل کرد و در حالی که از دروازه دور شده بود و روی خط عرضی زمین قرار داشت و احتمال می رفت که با یک ارسال توپ را به مهاجمانی که در دهانه دروازه حضور داشتند برساند، با یک ضربه ناگهانی از بسته ترین زاویه ممکن دروازه ویکتور والدز را باز کرد. این گل یکی از ماندگارترین گل های تاریخ باشگاه چلسی و لمپارد در لیگ قهرمانان اروپا بود.بعد از گذشت حدود 15 سال از آن گل به یادماندنی، مهاجم تیم ملی عربستان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 آسیا، مشابه آن را با جزئیات کامل به ثمر رساند. در این دیدار عربستان موفق شد با نتیجه سه بر صفر یمن را شکست داده و با 14 امتیاز به صدرنشینی خود در گروه چهارم تداوم ببخشد.
فهد المولد، مهاجم 26 ساله تیم ملی فوتبال عربستان که محصول باشگاه الاتحاد است و سابقه حضور در لالیگا با پیراهن لوانته را نیز دارد، در دقیقه 17 بازی در شرایطی مشابه با شرایط لمپارد پیش از به ثمر رساندن آن گل، در نزدیکی خط عرضی زمین صاحب توپ شد و در حالی که دروازه بان سراسیمه یمن را مقابل خود می دید به نزدیک ترین شکل ممکن ضربه ستاره سابق چلسی را به توپ وارد کرد و توپ به نرمی از بالای سر او وارد دروازه شد


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید