خبر ورزشی/ افرادی در سال‌های نه چندان دور و با امکاناتی به مراتب کمتر در تیم‌های پایه استقلال عملکردی فوق‌العاده ارزشمند داشتند و با کمترین ادعاها، بیشترین ضریب کارآیی و بازدهی را ارائه کردند اما متأسفانه هرگز آن‌طور که باید مورد توجه قرار نگرفتند.
اتفاقات رخ داده در آکادمی باشگاه استقلال حتی پای هیئت مدیره را به ماجرا باز کرد و حاشیه‌های بسیاری پیرامون تیم‌های پایه‌ای آبی‌پوشان بر سر زبان‌ها انداخت.
اینکه چه اتفاقاتی در آکادمی استقلال رخ داده و آیا واقعاً روند نقل و انتقال نامشروع پول برای رد کردن اسم بازیکنان رخ داده است یا خیر باید توسط نهادهای نظارتی مورد توجه قرار بگیرد و امیدواریم با فسادهای احتمالی در این عرصه به صورت قاطع برخورد شود ولی نکته حائز اهمیت اینجاست که در سال‌هایی نه چندان دور و با امکاناتی به مراتب کمتر، افرادی در همین تیم‌های پایه استقلال عملکردی فوق‌العاده ارزشمند داشتند و با کمترین ادعاها، بیشترین ضریب کارآیی و بازدهی را ارائه کردند اما متأسفانه هرگز آن‌طور که باید مورد توجه قرار نگرفتند.
مرحوم رضا احدی و صمد مرفاوی از سال ۷۸ تا ۸۱ هدایت تیم‌های امید و جوانان استقلال را برعهده داشتند و طی دوران سرمربیگری آنها، این دو تیم نه تنها در تهران بلکه در رقابت‌های کشوری هم همواره جزو بالانشینان بودند و به تورنمنت‌های خارجی دعوت می‌شدند و ماحصل کار این دو مربی در عرصه تیم‌های پایه استقلال علاوه بر کسب عناوین بسیار ارزشمند، معرفی بازیکنان فراوانی به سطح اول فوتبال ایران بود که حتی در جام جهانی هم بازی کردند.
وحید طالب لو، امیرحسین صادقی، پیروز قربانی، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، فرزاد آشوبی، میثم منیعی و.... از جمله استعدادهای کشف شده توسط احدی و مرفاوی طی همین سه سال بودند که در فوتبال ایران به ستارگان و بازیکنان مؤثری بدل گشتند ولی این دو مربی هرگز پز پرورش آنها را ندادند. به ویژه رضا احدی عزیز که هرگز در عرصه مربیگری به حق خودش نرسید.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید