ایرنا/ مدیرعامل اسبق استقلال گفت: یک ضرب‌المثل چینی وجود دارد که می‌گوید کسی که باد می‌کارد توفان درو می‌کند و اتفاقاتی که در زمین فوتبال رخ می‌دهد حاصل برخوردهای غیر حرفه‌ای مدیران با فوتبال است.
«کاظم اولیایی» با اشاره به پرخاشگری‌های اخیر در فوتبال ایران اظهار داشت: نباید به‌دنبال این باشیم که چرا این اتفاقات افتاده‌ است بلکه باید به این فکر کنیم که چطور این رفتارهای غیر ورزشی و غیر اخلاقی را از بین ببریم.
مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد: الان باید بگوییم چه کار باید بکنیم این وضعیت ناهنجار را تبدیل به هنجار کنیم.این ناهنجاری صدای همه را درآورده است.
اولیایی تصریح کرد: کمیته انضباطی باشگاه‌ها باید تقویت شده و از افرادی تشکیل شود که پیشکسوت تیمشان بوده و در طول دورانی که بازی کرده‌اند از نظر اخلاقی الگو بوده باشند.
وی تاکید کرد: متاسفانه در فوتبال ما پس از هر اتفاقی که می‌افتد بازیکنان و حتی مربیان برخوردهای غیر ورزشی با داوران دارند و این رواج یافته است.
مدیرعامل اسبق استقلال اعلام کرد: یکی دیگر از اشکالات این است که وقتی مربی و بازیکن رفتار غیر اخلاقی انجام می دهد و جریمه می‌شود، باشگاه‌ها اقدام به پرداخت جریمه می‌کنند و این یعنی تشویق به تکرار رفتارهایی که صورت گرفته است.
اولیایی در پایان گفت: در مقطع فعلی کمیته انضباطی و کمیته اخلاق باید طبق آیین‌نامه با این بی‌اخلاقی‌ها و پرخاشگری‌ها به طور قاطع برخورد کند.

ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید