خبر ورزشی/ تیم ملی امشب یکی از حساس‌ترین دیدارهای خود در چارچوب مرحله اول پیکارهای انتخابی جام جهانی را برگزار می کند و به مصاف بحرین می‌رود؛ رویارویی با میزبانی که برای بردن ایران تدارک بسیار وسیعی دیده است.
جدا از اتفاقاتی که داخل زمین می‌افتد و حاشیه‌هایی که به موازات برگزاری مسابقه به وقوع می پیوندد، بد نیست وقایع اردوی تیم ملی قبل از تقابل با بحرینی‌ها را مرور کنیم.
جلسات مستمر کادر فنی
اعضای کادر فنی طی ۴۸ ساعت گذشته به طور مستمر با یکدیگر جلسه داشتند و پیرامون شرایط تاکتیکی بحرین صحبت می‌کردند. اسکوچیچ پس از شنیدن نظرات دستیاران خود به یک جمع‌بندی نهایی می‌رسید و آنها را با بازیکنان در میان می‌گذاشت.
قول پاداش ویژه
با توجه به حساسیت و اهمیت رویارویی با بحرین، به بازیکنان قول دریافت پاداش ویژه در صورت غلبه بر این تیم داده شده بود. البته انصافاً خود ملی‌پوشان هم جدا از بحث پاداش، انگیزه بسیار زیادی برای رویارویی با میزبان و کسب برتری داشتند.
روحیه بازیکنان به کامیابی نیا
کمال کامیابی نیا به خاطر مصدومیت مجبور به خروج از  هتل شد تا منامه را به مقصد تهران ترک کند. این اتفاق باعث ناراحتی و تأسف همه ملی‌پوشان شده بود به طوری که برای دلداری به کمال سراغش می‌آمدند و تأکید داشتند بحرین را شکست می‌دهند و در کورس رقابت‌های انتخابی جام جهانی باقی می‌مانند تا این بازیکن هم پس از بهبودی دوباره به تیم ملی بازگردد.
از قرار معلوم کادر پزشکی تیم ملی معتقد بودند با توجه به آسیب‌دیدگی کامیابی نیا بهتر است او به تهران بازگردد چون در اینجا امکانات وسیع‌تری برای بهبودی بهتر و سریع‌تر وجود دارد.
شوخی‌های آزمون
سردار آزمون یکی از خوش‌روحیه ترین بازیکنان حاضر در تیم ملی محسوب می‌شود و از هر فرصتی در داخل اردو برای بگو و بخند استفاده می‌کند. روحیه ای که در زمان سرمربیگری کارلوس کی روش هم از آن برخوردار بود.
پیگیری‌های نمایندگان کنفدراسیون
با توجه به حساسیت بازی ایران و بحرین، نمایندگان کنفدراسیون که در هتل محل اقامت تیم ملی کشورمان حضور دارند، طی ۲۴ ساعت گذشته تکاپوی به مراتب بیشتری انجام می دادند تا همه چیز دقیقاً طبق برنامه و براساس چیدمان  جلو برود.
جدا بودن همه امکانات
اگرچه یکی از بازیکنان تیم ملی عراق به بیماری کرونا مبتلا شده ولی این مسئله خوشبختانه تا عصر امروز برای کاروان ایران دردسر ایجاد نکرده است چون علاوه بر رستوران، سالن کنفرانس دو تیم و طبقات محل اسکان بازیکنان هم کاملاً مجزا از همدیگر است.
وعده پاداش کلان به بحرینی‌ها
عرض اندام مقابل تیم ملی ایران و کسب پیروزی برابر ایران همواره برای بحرینی‌ها حکم یک اتفاق رویایی را دارد. به همین دلیل این شایعه مطرح شده است که بحرینی‌ها در صورت شکست ایران پاداش قابل توجهی دریافت خواهند کرد. البته این پاداش جدا از پاداشی است که برای صعود به مرحله بعدی به آنها وعده داده شده است.
پخش گل‌های گذشته
یکی از شبکه‌های تلویزیونی بحرین عصر دیروز تعدادی از گل‌های این تیم مقابل ایران در دیدارهای سالیان گذشته را به تصویر می‌کشید تا روحیه ملی‌پوشان و فوتبالدوستان کشورش را افزایش دهد. البته بد نبود آنها نگاهی هم به مسابقه پاییز سال ۹۰ می‌کردند. همان جدالی که در تهران با ۶ گل مقابل ما سر تعظیم فرود آوردند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید