طرفداری/ دیدار حساس و سرنوشت ساز تیم‌ ملی فوتبال ایران برابر عراق اگرچه از اهمیت بسیاری برخوردار است اما رویکرد صدا و سیما به این رویداد، چندان مطلوب ‌‌و‌ منطقی نیست!
این روزها پای هر برنامه ای در رادیو و تلویزیون با‌ موضوع مسابقه ایران و عراق می نشینیم با‌ مجریان و‌ کارشناسانی مواجه می شویم که مشغول بررسی احتمالات صعود ایران در صورت شکست مقابل همسایه غربی هستند و این نکته که کناره گیری کره شمالی از مسابقات ما را با مشکل جدی روبرو کرد یا شکست لبنان مقابل کره جنوبی چقدر به‌ نفع ما شد، در هر برنامه ای تکرار می شود!
این شکل از برنامه سازی نه در شان فوتبال ایران است و نه کمکی به جذب مخاطب برای این رسانه خالی از چهره های تاثیر گذار دارد. از عراق غول ساخته اند همانطور که بحرین را سدی نفوذ ناپذیر برای تیم ما قلمداد می کردند در حالی که قدرت فنی و فیزیکی ما چیزی نیست که این دو رقیب بتوانند با آن برابری کنند. فوتبال ایران در روزی که چندان خوب هم نبود با سه گل بحرین میزبان را در هم کوبید. تیم ما توان اینکه از عراق هم بازنده ای تمام عیار بسازد را دارد. اما پرداختن بیش از حد معمول صدا و سیمایی ها به شرایط صعود تیم ملی به عنوان تیم دوم به نوعی تضعیف قدرت تیم و تمرکز زدایی از بازیکنان ایران است. بچه های ما باید بدون هیچ استرس و دل نگرانی پا به میدان گذاشته و عراق را هم قربانی اقتدار خود کنند. فکر اینکه اگر به عراق ببازیم چنین و چنان می شود جز برهم خوردن تعادل و تمرکز تیم ملی حاصلی نخواهد داشت.
آن چه مهم است پیروزی بر عراق و صدرنشینی در این گروه است که با تلاش بچه ها محقق می شود. پرداختن به هر فرضیه ای غیر از این در حکم دوستی و حمایت از تیم ملی نخواهد بود!


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید