ایرنا/ پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به موفقیت تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: با این تیم امید زیادی برای سومین حضور پیابی در جام جهانی را داریم. ایران در این دوره یکی از بهترین تیم‌های ملی چند دهه اخیر را دارد. 
محمود کلهر در خصوص صعود تیم ملی فوتبال ایران به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهار داشت: روزهای نخست انتخاب سرمربی تیم ملی با حرف و حدیث های زیادی همراه بود اما او با انتخاب هوشمندانه دستیاران نتایج درخشانی را رقم زد.
وی ادامه داد: یک تدبیر هوشمندانه بود و پاسخ بسیاری از انتقادات را داد. حضور باقری و هاشمیان روی نیمکت تیم ملی بسیار مهم بود. لذا این کار اسکوچیچ را باید یکی از تدابیر هوشمندانه او قلمداد کنیم. البته این سرمربی با بازی‌خوانی و به کار گیری بازیکنان بزرگ در تیم ملی توانست حریفان را از پیش رو بردارد.
او ادامه داد: عراق تیم بسیار خوبی بود اما ایران هوشمندانه بازی را کنترل کرد و این نشان از بزرگی بازیکنان ایران دارد. بازیکنان با تجربه و میدان دیده‌ای داریم که در لیگ های معتبر جهان توپ می زنند.
کلهر اظهار داشت: این بازیکنان قدرت تغییر نتیجه را دارند و می توانند برای هر حریفی خطرساز باشند. زوج آزمون و طارمی را داریم که بسیار هماهنگ هستند و این یعنی امیدواری برای مرحله بعد که تیم های به نسبت قدرتمندی حضور دارند. با این تیم می شود امیدوار بود که برای سومین مرتبه پیاپی به جام جهانی صعود کنیم.
پیشکسوت فوتبال پرسپولیس خاطر نشان کرد: در نیمکت نیز یک تیم کامل داریم بازیکنان خوبی در نیمکت ذخیره حضور دارند و از بهترین‌های ایران به شمار می‌روند. تیم ملی در این دوره یکی از بهترین تیم‌های ملی چند دهه اخیر است. برای صعود و نتیجه گیری در جام جهانی باید روی ظرفیت این بازیکنان حساب باز کنیم.
تیم ملی فوتبال ایران سه‌شنبه هفته گذشته با نتیجه یک بر صفر بر تیم ملی عراق غلبه کرد و به عنوان تیم نخست گروه سوم به دور بعد مسابقات مقدماتی جام جهانی صعود کرد. تک گل این بازی را سردار آزمون در نیمه نخست به ثمر رساند.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید