خبر ورزشي/ رسول خطيبي سرمربي تيم فوتبال تراکتور، بازنده سوپرجام بود و نتوانست برخلاف وعده‌اي که به هواداران تراکتور داده بود، جام را به تبريز ببرد. البته او فقط بازي را نباخت بلکه بازنده اخلاق هم بود.
در پايان اين ديدار که پرسپوليس به گواه کارشناسان، با شايستگي توانست به برتري رسيده و از سکوي قهرماني بالا برود، خطيبي حرف‌هايي زد که مشخصاً بوي تفرقه از آن به مشام مي‌رسيد. او مسائلي را به زبان آورد که اصلاً شايسته و زيبنده اهالي فوتبال نبود. سرمربي تراکتور به جاي تبريک به هواداران، مربيان، بازيکنان و مديران باشگاه پرسپوليس بابت اين قهرماني و اشاره به ضعف‌هاي فني خود، عملکرد درخشان سرخپوشان در سوپرجام را ناديده انگاشت و قهرماني پرسپوليس را به عملکرد وزير ورزش نسبت داد.
اين موضوع بدون ترديد و اغماض توسط تيم حقوقي باشگاه مورد پيگيري قرار مي‌گيرد تا مشخص شود دلايل خطيبي براي بيان چنين ادعايي، چيست اما کاش رسول خطيبي فقط در زمين چمن سبز بازنده بود و با سربلندي به خانه بازمي‌گشت. متأسفانه او اخلاق را هم باخت و با اينکه هواداران تراکتور را منتظر يک جام گذاشته بود اما به جاي عذرخواهي از تراکتوري‌ها، با ادبياتي که شخصيت فوتبال را خدشه‌دار مي‌سازد، حرف‌هايي زد که قطعاً برايش تبعات فراواني در پي خواهد داشت.
اميدواريم جامعه فوتبال به قدرت پرسپوليس ايمان بياورد و به شايستگي و اعتبار اين باشگاه، احترام بگذارد. فوتبال ايران بالاخره بايد روزي از گردنه توهين، تهمت، افترا و برچسب‌زدن به سمت حرفه‌ايي شدن عبور کند و شايستگي تيم برنده را بپذيرد نه اينکه به محض قبول شکست، همه چيز را به اتفاقات خارج از مستطيل سبز ارتباط دهد و با شلوغ‌کاري، غوغاسالاري و مهمل‌بافي به دنبال تخريب حريف باشد.
اين موضوع که تيم‌هاي بازنده، شرايط روحي و رواني خوبي ندارند، بحثي روانشناسانه است اما اينکه يک مربي، بازي را در زمين ببازد و خارج از زمين به دنبال تهمت، افترا و برچسب‌زدن به تيم برنده باشد، اصلاً زيبنده فوتبال نيست و از شخصيتي مثل خطيبي که تمام عمر خود را در زمين‌هاي فوتبال گذرانده، بعيد بود اين طور سخن بر زبان براند.
قطعا بيان چنين حرف‌هايي که مسئوليت حقوقي دارد، باعث ايجاد تفرقه مي‌شود و باشگاه پرسپوليس را به سمت ارسال يک لايحه شکايت ديگر پيش مي‌برد. اميدواريم کميته‌ انضباطي و کميته اخلاق نيز نسبت به اين ادعاها واکنش نشان دهند و از حالت انفعال خارج شوند.


ما را در کانال تلگرامي «کانال ورزش» دنبال کنيد