تسنیم/ سرمربی تیم ملی بلژیک از عملکرد شاگردانش برای کسب سومین برد متوالی در یورو ۲۰۲۰ و صعود به‌عنوان تیم اول گروه B‌ تمجید کرد.
روبرتو مارتینس سرمربی تیم ملی بلژیک پس از پیروزی 2 بر صفر شاگردانش مقابل فنلاند در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی یورو 2020 در گروه B که سومین برد این تیم بود و آن را به‌عنوان تیم اول به مرحله یک هشتم نهایی فرستاد، گفت: ما با حواسی کاملاً جمع و حرفه‌ای بازی کردیم. دفاع‌مان خوب بود و صبورانه بازی کردیم تا فرصت به ثمر رساندن گل اول را به دست بیاوریم. می‌دانستیم که با زدن گل اول بازی حریف باز خواهد شد. در نیمه اول هم تقریباً این هدف را محقق کرده بودیم، اما حریف بسیار سرسخت بود. فنلاند تورنمنت خوبی را پشت سر گذاشت و ما برای اینکه بتوانیم این تیم را شکست دهیم مجبور بودیم بهترین بازی‌مان را ارائه کنیم. من بسیار خوشحالم که بعضی از بازیکنان‌مان مانند تروسار و دوکو در این بازی توانستند فرصت بازی در یورو را به دست آورند ضمن اینکه آنها طوری بازی کردند که انگار چندین بار در این مسابقات حضور داشتند.
مارتینس افزود: این تیم در پنج سال گذشته بسیار باثبات بوده است. از حالا باید همه بازیکنان‌مان را در اوج نگه داریم. ما برای بازی بعدی‌مان به اسپانیا می‌رویم و باید خودمان را با شرایط بازی در آنجا تطبیق دهیم. همه ما باید آماده باشیم تا بتوانیم یک بازی بهتر را ارائه کنیم.
سرمربی شیاطین سرخ درباره عملکرد ادن ازار هم تأکید کرد: او تلاش زیادی کرد تا خودش را در موقعیت‌های خوب قرار دهد. او در زمین بازی آزاد است و گاهی اوقات به سمت چپ و گاهی اوقات به سمت راست می‌رود. وضعیت روحی‌اش خوب است و بدنش هم دارد به خوبی واکنش نشان می‌دهد. قدم بعدی برای دادن پاس‌های پایانی تأثیرگذار و چسباندن توپ به تور دروازه حریف است. من از عملکرد امشب او راضی بودم.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید