خبر ورزشی/ فرشاد پیوس ستاره پیشین پرسپولیس می‌گوید این تیم ثابت کرده که بهترین تیم ایران است.
فرشاد پیوس آقای گل سال‌های نه چندان دور پرسپولیس و فوتبال ایران که یکی از تماشاگران این دیدار بوده معتقد است سوپرجام یک جام ارزشمند است و...
شاید از قبل هم پیش بینی می‌شد پرسپولیس در تهران بتواند قهرمان سوپرجام شود. این طور نیست؟
فوتبال قابل پیش بینی نیست اما پرسپولیس تیم بزرگی است. در این سال‌ها ثابت کرده است بهترین تیم ایران است و این بار یک جام ارزشمند کسب کرد.
اما برخی از رقیبان پرسپولیس خیلی روی سوپرجام به عنوان جام ارزشمند نظری ندارند؟
من برای همه تیم‌ها احترام قائلم اما سوپرجام ارزشمند است. این بازی بین قهرمان لیگ برتر و قهرمان جام حذفی برگزار می‌شود. بنابراین پرسپولیس قهرمان قهرمانان فوتبال ایران شده است. این موضوع را نمی‌توان کتمان کرد.
در بازی سوپرجام تفاوت پرسپولیس و تراکتور تبریز کجا بود که تیم یحیی گل محمدی یک بر صفر برنده شد؟
لطفا بنویسید من خودم در تبریز و تیم تراکتور مربیگری کردم و به خوبی می‌دانم این تیم چقدر طرفدار دارد. تراکتور تیمی‌ریشه دار و بزرگ است که شاید بتوان گفت تجربه اش از پرسپولیس کمتر بود.
قبول دارید پرسپولیس مهره‌های ملی پوش و بزرگ تری هم داشت؟
پرسپولیس همیشه بازیکنان زیادی در تیم ملی داشته است. این مربوط به امروز و دیروز نیست. یحیی گل محمدی هم انصافا مربی پخته ای شده است و به خوبی این تیم را اداره و مدیریت می‌کند.
عیسی آل کثیر باز هم یک گل حساس زد. نظری ندارید؟
به کل تیم پرسپولیس تبریک می‌گویم. عیسی آل کثیر مهاجم دونده و زحمتکشی است که در بازی‌های بزرگ خیلی خوب خودش را نشان می‌دهد. او این ویژگی خوب را دارد.
بحث مدیریت پیش آمد. آیا خبر دارید که احتمالا دراگان اسکوچیچ از تیم ملی جدا می‌شود؟
یک چیزهایی شنیدم ولی دلیل آن را نمی‌دانم. چرا؟
گفته می‌شود سرمربی کروات به رغم دانش فنی از مدیریت بالایی برای کنترل ملی پوشان برخوردار نیست؟
من دلیل این صحبت‌ها را نمی‌دانم اما اگر این حرف درست باشد اسکوچیچ نمی‌توانست در بحرین موفق شود. او و کمک‌هایش تیم خوبی ساخته و پرداخته کرده و همه بازی‌های خود دربحرین را بردند.
او بازی‌های دوستانه را هم برده است. ۷ بازی با تیم ملی انجام داده و ۷ برد داشته است؟
این نشان دهنده عملکرد خوب و موفق اسکوچیچ است. نمی‌دانم ولی او مربی بی ادعایی است که به واسطه سال‌ها فعالیت در فوتبال ایران آشنایی خوبی با فوتبال و بازیکنان ما دارد. ضمن آن که الان زمان مناسبی برای دست زدن به کادرفنی تیم ملی نیست. به نظرم باید از اسکوچیچ حمایت کرد. مارک ویلموتس چه تاجی به سر فوتبال ما زد که حالا اسکوچیچ نزده است؟ امیدوارم فدراسیون فوتبال تصمیمی‌اتخاذ کند که به سود فوتبال ایران باشد.


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید