ورزش 3/ مدیر رسانه ای تیم ملی ایتالیا به زانو نزدن برخی بازیکنان این تیم پیش از بازی برابر ولز برای مبارزه با نژادپرستی، واکنش نشان داد.
مدتی است که در مسابقات مختلف اروپایی پیش از آغاز بازی ها بازیکنان به منظور محکوم کردن نژادپرستی حرکت نمادینی انجام داده و روی زمین زانو میزنند. در دیدار بین دو تیم ایتالیا و ولز نیز  همه بازیکنان تیم ولز این کار را انجام دادند. همچنین برخی ستاره‌های ایتالیا مثل امرسون پالمیری، آندره‌آ بلوتی، رافائل تولوی، فدریکو برناردسکی و متئو پسینا نیز این کار را انجام دادند.
اما اتفاق جنجالی جایی بود که برخی بازیکنان تیم ملی ایتالیا این حرکت نمادین را پیش از دیدار برابر ولز انجام ندادند که با واکنش و انتقادات زیادی رو به رو شد.


در همین ارتباط پائولو کوربی، مدیر رسانه ای تیم ملی ایتالیا، به این مسئله واکنش نشان داده و می‌گوید: " از طرف کل تیم ما دوباره تاکید می‌کنیم که با انواع نژاد پرستی مخالف هستیم. ما دوباره درباره آن بحث کردیم و بدیهی است که می‌خواهیم این موضع خود را دوباره تایید کنیم. پایبندی یا عدم رعایت این نوع اعتراض که حرکتی نمادین است نشانه نادیده گرفتن مبارزه با نژاد پرستی نیست.
در مورد اینکه برخی بازیکنان زانو زدند و بعضی دیگر این کار را انجام ندادند سردرگمی وجود دارد. بازیکنان همه روی مسابقه ای متمرکز بودند که برای ما اهمیت بسیار زیادی داشت چراکه صدرنشینی مان در خطر بود. در آینده تیم دوباره در این باره بحث خواهد کرد و تصمیم مشترکی اتخاذ می‌شود که همه آن را انجام خواهند داد."


ما را در کانال تلگرامی «کانال ورزش» دنبال کنید